Vybité Košice

Druhú marcovú sobotu sa uskutočnil turnaj dievčat vo vybíjanej v košickom stredisku na Troch hôrkach. Takmer 40 zúčastnených súťažilo o zaujímavé ceny, ktoré si pre nich pripravili organizátori

Aj napriek tomu, že sa prihlásili iba tri tímy, na kvalite turnaja sa to v žiadnom prípade neprejavilo, práve naopak, dievčatá bojovali až do posledných chvíľ. Turnaj sme začali už o 9:00 omšou v stredisku. Po nej sme sa presunuli do telocvične, kde bolo už všetko pripravené na oficiálny začiatok turnaja. Hralo sa systémom každý s každým s odvetou, takže všetky tímy sa stretli v prvej fáze turnaja dvakrát. Po sčítaní bodov postupoval najlepší tím priamo do finále. V poradí druhý a tretí tím ešte mohol zabojovať o finálový zápas.  Po odvetách sme načerpali nové sily na obede, po ktorom sa začali zápasy o konečné poradie.

Po základnej skupine obsadilo prvé miesto tesne Humenné, ktoré si svojim prvým zápasom na turnaji výrazne uľahčilo postup do finále. Ťažký súboj zviedli družstvá z Dolného Kubína a Sabinova. Najmä na dievčatá z Kubína dopadla únava z cestovania z ďalekej Oravy, museli sa naozaj prekonať, aby na zápas nastúpili. Obdiv všetkých prítomných si zaslúžili najmä tým, že zabudli na vyčerpanosť a modriny z predošlých zápasov, a na posledný polčas nastúpili v plnom počte! Aj napriek ich bojovnosti a odhodlaniu mal Sabinov mierne navrch, a hlavne náskok z prvého polčasu rozhodol o ich postupe do finále, v ktorom sa stretli s Humenným.

Finále bolo naozaj vyrovnané. Prvý polčas vyhral pomerne jednoznačne Sabinov, a to v pomere 1:5. Keď už to vyzeralo na hladké víťazstvo, Humenné dokázalo zmobilizovať všetky svoje sily a v druhom polčase vyrovnalo stav na 7:7. Keďže víťaz môže byt len jeden, muselo nasledovať predĺženie. To bolo opäť plné emócii a rozhodca mal čo robiť, aby zvládol atmosféru plnú radosti, povzbudzovania, ale aj nespokojných výkrikov. Prvý bod dosiali mladé Sabinovčanky, ktorým sa žiaľ už nepodarilo do konca skrátenej hry skórovať a konečný výsledok zápasu bol 1:3 v prospech dievčat z Humenného.

Sme radi, že turnaj dopadol na výbornú a najmä, že sme ho všetci zvládli v zdraví, bez vážnych zranení. Nakoniec by sme chceli poďakovať všetkým zúčastneným, organizátorom a osobitné poďakovanie patrí saleziánom zo strediska na Troch hôrkach, ktorí nám poskytli vybavenie a priestory na celý deň.