Archív


Rozžiarme Vianoce

Rozžiarme Vianoce

Projekt:Vianoce! |

Tím organizátorov Projekt: Vianoce aj tento rok pripravuje krátke adventné zamyslenia, ktoré chcú inšpirovať a obohatiť v čase adventu. Zamyslenia píšu mladí ľudia pre mladých. Sú podelením sa autorov o tom, ako oni vnímajú evanjelium a ako sa im Boh cez svoje Slovo prihovára. Čítať ďalej »Cesta na Madagskar

Cesta na Madagskar

Žarnovica |

Tento rok sa deti spolu s animátormi rozhodli vydať na cestu na Madagaskar, ktorá im trvala od 14. do 18. augusta. Počas týchto dní sa deťom podarilo zažiť veľa nových dobrodružstiev, priateľstiev ale aj skúseností, na ktoré budú ešte dlho spomínať. Čítať ďalej »


Roztancuj sa na TEENDANCE 23

Roztancuj sa na TEENDANCE 23

pozvánka |

anečná súťaž TeenDance je celoslovenská saleziánska tanečná súťaž pre zmiešané tanečné tímy. Je určená pre dievčatá a chlapcov vo veku od 12 do 20 rokov. Vznikla ako jeden z projektov Združenia Laury. Brány tanečnej súťaže sa prvýkrát otvorili v roku 2010. Ani tento rok nebude výnimkou. Čítať ďalej »


Vďaka podpore zo Slovenska získajú utečenci krajčírske zručnosti

Vďaka podpore zo Slovenska získajú utečenci krajčírske zručnosti

správa |

Utečenecký tábor Kakuma v Keni dnes hosťuje vyše 220 tisíc utečencov a žiadateľov o azyl. Nachádza sa v kraji Turkana, ktorý je najväčším a najchudobnejším krajom Kene. Väčšinu populácie v tábore tvoria deti a mládež. Ukázalo sa, že pre tamojších mladých ľudí majú skutočný význam praktické zručnosti, ktoré im umožňujú plnohodnotne tráviť čas a dávajú im schopnosť zarobiť si na seba a svoje Čítať ďalej »


Ja chcem byť vikingom!

Ja chcem byť vikingom!

Vides |

Okolo 40 nádejných vikingov z Gabčíkova sa pod vedením 12 skúsenejších Vikingov z celého Slovenska snažilo od 14. do 18. augusta 2023 vycvičiť si svojho draka v priestoroch saleziánskeho strediska na Mamateyovej v Bratislave. Áno, hádate správne, bol to prímestský tábor pre deti ukrajinských migrantov, do ktorého sa zapojili aj dobrovoľníci z Videsu, ale aj odinakiaľ. Čítať ďalej »