Archív


Službou bližšie Bohu

Službou bližšie Bohu

Forty For You |

Prečo na tomto svete ľudia trpia? Prečo je vo svete hlad, choroba, vojny, katastrofy? Ťažká, filozofická otázka a určite si si ju už niekedy položil. Raz som na ňu počul odpoveď, ktorá v sebe nesie kus pravdy: „aby sme sa mohli vďaka nemu posväcovať aj my“. Utrpenie druhých ľudí nám dáva príležitosť pomáhať im. A práve v dnešnom evanjeliu nám pán Ježiš hovorí, že podľa (ne)pomáhania budeme aj Čítať ďalej »


Diabol – u mňa si dnes skončil!

Diabol – u mňa si dnes skončil!

Forty For You |

Často sa v rozprávkach (ale aj v realite) znázorňuje obraz ako na pleciach človeka sedia anjel a čert. Anjel hovorí: Pomôž mu, Veď to potrebuje. Potrebuje práve TEBA. Čert: Aaale!!! Nechaj tak, však niekto sa oň už postará. Nemusíš to robiť. Pomôže mu niekto iný. Anjel: Potrebuje práve Teba. Kristus nemá na svete nikoho okrem teba; nemá iné ruky, iba tvoje; nemá iné nohy, iba tvoje. Nemá iné Čítať ďalej »


A teraz ruku na srdce!

A teraz ruku na srdce!

Forty For You |

Daj si ruku na srdce a skús ho chvíľu počúvať. Zázrak, že...? A teraz sa zamysli, prečo ti to srdce bije. Bije ti iba pre pozemský život? Iba pre pominuteľné veci? Alebo pre niečo vyššie...? Lévi, bol mýtnik. Kradol a nebol obľúbený v spoločnosti. A potom prišiel Ježiš a povedal mu: „POĎ ZA MNOU“ a on išiel. Lekára naozaj nepotrebujú zdraví, ale chorí. A sú tu ľudia, pre ktorých tým lekárom Čítať ďalej »Nezáviď! Ale radšej dopraj!

Nezáviď! Ale radšej dopraj!

Forty For You |

V mysli každého z nás sa niekedy zrodia otázky: „Prečo on má lepšiu prácu? Prečo mňa stále stretajú problémy a jeho nie? Prečo musím práve ja niesť taký ťažký kríž?“ Je ľahké ukázať na druhého – aký má bezstarostný život, ako mu všetko vychádza... Odsúdime druhého skôr, akoby sa mohol obhájiť. No často nevidíme, koľko síl a námahy to dotyčného človeka stálo. Aká hanba, keď zistíme, čo všetko si Čítať ďalej »


Do neba môžeš ísť len s krížom

Do neba môžeš ísť len s krížom

Forty For You |

Kráčať životom a smerovať k Nebu, to nie je žiaden špás. Ak nám niekto povie, že je to iba o radosti, tak to nie je vôbec pravda. Je to vždy aj o obete a o kríži. A vždy aj bude. Ale je len na nás, ako k tomu budeme pristupovať. Ježišov prístup je jasný! Nikdy nás v tom nenechá samých. Možnože máme pocit, že ho nevidíme, že pri nás nie je, že nás opustil. No On práve vtedy montuje na náš kríž Čítať ďalej »


Začína Tehlička pre misie

Začína Tehlička pre misie

správa |

Tehličku pre misie tento rok odštartovala kampaň na Kamennom námestí v Bratislave a večerný benefičný koncert v UPeCe, na ktorom vystúpi Zuzana Smatanová, Marián Čekovský, Komajota a iní... Čítať ďalej »


Pôst je dažďom, aby človek zakvitol

Pôst je dažďom, aby človek zakvitol

Forty For You |

Pôst je apgrejdom pre vzťah s Bohom. Skvalitňuje a zintenzívňuje komunikáciu a tým aj našu blízkosť pri Bohu. Postiť sa neznamená byť zamračený, alebo každému hovoriť, že dnes nejem sladkosti či nepočúvam hudbu... Je to činnosť, ktorá pramení v najväčšej hĺbke srdca a jej cieľom je absolútna blízkosť pri Bohu. To znamená, že pôst nerobí človeka smutným a otráveným, ale práve naopak. Je dažďom pre Čítať ďalej »


Laurovica v Trnave

Laurovica v Trnave

Trnava |

Tento rok sme oslavovali v stredu 23.1.2013 v našom dievčenskom oratku hneď dve veci. Spomienku na blahoslavenú Lauru Vicuňu a 20. výročie založenia Laury – združenia mladých. Čítať ďalej »


Naše úspechy vznikajú našou vierou, že to dokážeme

Naše úspechy vznikajú našou vierou, že to dokážeme

Humenné |

Šport je momentálne v Humennom na 1. mieste. Volejbal, futbal, hokej, basketbal...každý má to svoje. Aj skupinka dievčat pod záštitou Scvč Laura - Humenné sa rozhodla aktívne využiť 2 dni (8.-9.2.), práve športovým rozvojom. Pozvanie na školenie prijal Ján Podhájecký a Adriana Pienčáková ( členovia športového tímu OZ Laura a tréneri slovenských dievčat na Medzinárodných športových hrách PGS.) Čítať ďalej »