Archív


Zažiar aj ty!

Zažiar aj ty!

Forty For You |

Každodenné, tak obyčajné a pritom tak vzácne. Duša, predstav si svetlo, jasné svetlo hviezd na nočnej oblohe, jagavá krása. Sme očarení nebeským svetlom nočnej lampy, ktorá horí a svieti a aj my sa chceme chvíľu veseliť v tomto svetle. Sme ako Jánovi učeníci, ktorí počúvali jeho proroctvá a radovali z jeho slov. A teraz duša, predstav si jasné svetlo Slnka, žiaru zaplavujúcu všetko na zemi, Čítať ďalej »


Syn = cesta k Bohu

Syn = cesta k Bohu

Forty For You |

Syn nám ide príkladom ako má vyzerať správny vzťah medzi nami a Otcom. Čo robí otec, robí podobne aj syn. My by sme sa mali snažiť robiť podobne, ako robil syn, keďže On sa stal človekom a tým nám je tak veľmi blízky a podobný. Byť takým, akým bol Syn a zároveň takým, akých nás chce mať Boh je staro-nová méta. Všetci to dobre poznáme a predsa sa dá na to tak ľahko zabudnúť. Boh vie, čo je pre Čítať ďalej »


Pane, nemám človeka...

Pane, nemám človeka...

Forty For You |

Aké smutné a pravdivé svedectvo tohto 38-rokov chorého človeka. Ježiš sa ho pýta či chce ozdravieť a on pri tom Ježišovi vyrozpráva, že ho niečo trápi ešte viac ako choroba. Nemá človeka... Nemá blízkeho... Nemá priateľa... Nik mu za tie roky nebol ochotný pomôcť. Prečo ho ostatní toľké roky ignorovali? Možno boli príliš sústredení iba na seba a svoje bolesti. Ježiš však zmenil jeho život. Všimol Čítať ďalej »


Nie zázraky, ale dôvera!

Nie zázraky, ale dôvera!

Forty For You |

Občas tak premýšľam, koľko zázrakov potrebovali Ježišovi súčasníci, aby uverili. Oni boli svedkami znamení, uzdravení, zázrakov a riešení bolestí života. A predsa pochybovali. Tento muž však dôveroval. Stačili mu slová, že jeho syn bude v poriadku a v pokoji odišiel. My si povieme, že nám by stačil jeden zázrak. Len... Okolo nás je plno bolesti, zla, tragédií. Máme svoje trápenia a smútky. Ako Čítať ďalej »


Si synom márnotratného Boha!

Si synom márnotratného Boha!

Forty For You |

Výchova, ako sme čítali v dnešnom evanjeliu, nespočíva v direktívnom vzťahu otca a syna. Tým, že by mu otec rozkázal, čo má a čo nemá robiť, byť u svojho márnotratného syna nedocielil premenu ani skutočný rast. Toto pochopil pred pár rokmi aj don Bosco, ktorý bol tiež márnotratný. Ale – márnotratný na lásku. Nebál sa ňou „plytvať“ a „rozhadzovať“ ju všade, kde bol. Pretože vedel, že raz to Čítať ďalej »


MOST 2012 - Hľadáme mladých a fantastických!

MOST 2012 - Hľadáme mladých a fantastických!

správa |

MOST je ocenenie, ktoré udeľuje Rada mládeže Slovenska každoročne vo viacerých kategóriách. Cena MOST je morálnym ohodnotením dobrovoľníckej práce s deťmi a mladými ľuďmi. Nominovať je možné každého, kto robí výnimočné veci pre deti a mladých. Cena sa udeľuje spätne za predchádzajúci rok vo viacerých kategóriách. Pomôžte nám dozvedieť sa o zaujímavých ľuďoch a pekných veciach, ktoré sa okolo vás Čítať ďalej »Z iného (uhla) pohľadu

Z iného (uhla) pohľadu

Forty For You |

Dnešné evanjelium je o škaredosti sebectva, pokrytectva a o kráse pokory. Nádherná myšlienka. Keď budete mať chvíľu času, určite sa pri nej zastavte a rozjímajte. No ja vám chcem povedať ešte o niečom, čo dnes ukrýva Božie slovo. Myslím, že môžem povedať, že ktokoľvek z nás, kto by bol v chráme s farizejom a mýtnikom z podobenstva by si mohol myslieť to isté čo farizej – že on je ten dobrý a Čítať ďalej »


Miluj druhých a staň sa svetlom pre svet

Miluj druhých a staň sa svetlom pre svet

Forty For You |

Nad všetko ostatné, o čo by sme sa ako kresťania mali v živote snažiť, dnes Ježiš kladie lásku. Hovorí, že nič nie je viac ako milovať Boha, milovať seba a milovať ľudí. Prvé dve „lásky“ sa nám môžu zdať celkom zvládnuteľné, ale čo s tou „treťou“? Ako mám pociťovať lásku ku všetkým a ešte aj k tým, ktorí mi vôbec nie sú sympatickí? Spisovateľ C. S. Lewis v jednej svojej knihe píše, že kresťanská Čítať ďalej »


Kouč Ježiš a moja duša v ringu

Kouč Ježiš a moja duša v ringu

Forty For You |

Čo všetko robím pre svoje telo? Umývam si zuby, sprchujem sa, jem, pijem, spím a mnoho ďalšieho. A čo robím pre svoju dušu? Často cítim smútok, hnev, nepokoj a neviem odkiaľ sa vzal. Ak by som nerobil všetky úkony, ktoré robím pre telo, mal by som hnilé zuby, mastné vlasy, smrdel ako tchor... Moja duša potrebuje taktiež starostlivosť. Ale ako sa starať o dušu? Modlitbou, tichým stíšením sa vo Čítať ďalej »