Archív


Odvaha! vravela si odmala

Odvaha! vravela si odmala

Šamorín |

Tento rok je hlavnou hrdinkou šamorínskeho oratka Main - sv. Mária Dominika Mazzarellová. Decká už s ňou prežili množstvo udalostí z jej detských čias. Main je však v živote našich oratkáčov reálny vzor. Napríklad, všimli sme si, že odkedy Main nakupovala v našom oratkovskom bufete, deti si viac šetria peniaze, alebo kupujú sladkosti aj pre svojich kamarátov. Čítať ďalej »


V dosahovaní animátorskej méty

V dosahovaní animátorskej méty

Trnava |

9.-10.november 2012 neboli takými hocijakými dňami v trnavskom stredisku u saleziánov. Počas týchto dní sa dievčatá, nádejné animátorské duše, stretli, aby spoločne podrástli v dosahovaní animátorskej méty. Čítať ďalej »


 Giga súboj pohlaví

Giga súboj pohlaví

Humenné |

„Saleziánske mládežnícke stredisko uvádza giga súboj pohlaví“ týmito slovami sa začal program pre humenských mladých v sobotu 27. októbra. Čítať ďalej »


Blahorečia sympatickú misionárku z pralesa

Blahorečia sympatickú misionárku z pralesa

Vides |

Jej misionársky život v pralese bol plný rozmanitých dobrodružstiev. Všetci ju tam potrebovali a ona nikdy neodmietla ošetrovateľskú pomoc. Volali ju babička. V sobotu 24. novembra 2012 bude sr. Mária Troncattiová FMA blahorečená v ekvádorskom meste Macas. Zapíše sa tak ako dvadsiata do radu saleziánskych blahoslavených (okrem dvoch početných skupín španielskych mučeníkov). Čítať ďalej »


Blahoslavená svätorečenou?

Blahoslavená svätorečenou?

správa |

Konečne prišiel čas, aby sme sa Vám priznali. Nasledujúcich 12 mesiacov bude plných osláv. Prečo? Blíži sa nám totiž 20. výročie založenia Laury. Už teraz sa môžete tešiť na rôzne aktivity, o ktorých Vás budeme postupne informovať. Čítať ďalej »VIDES sa prehupol cez štvrťstoročie

VIDES sa prehupol cez štvrťstoročie

Vides |

V dňoch 1.- 4. novembra sa uskutočnil 10. medzinárodný kongres dobrovoľníkov VIDES-u na tému “Recall-Rejoice-Renew” (spomínať, radovať sa, obnovovať). Spomínať a radovať sa, pretože VIDES tento rok oslavuje 25 rokov od svojho založenia, obnovovať, pretože tento kongres je príležitosťou na zdieľanie dobrých skúseností z praxe, na prehĺbenie identity VIDES-u a ako podnet pre dobrovoľníkov, aby Čítať ďalej »


Už neskúšajú moje hranice

Už neskúšajú moje hranice

Bratislava - Kremnická |

Je tomu presne desať rokov, čo ma sestry MC (misionárky lásky) zobrali zo sebou prvýkrát do rómskej osady v Plaveckom Štvrtku. Bol som študentom 5. ročníka sociálnej práce a môj prvoplánový cieľ bol urobiť v rómskej osade výskum na moju diplomovú prácu. Navštívili sme zopár rodín. Keď sme potom stáli v Plaveckom Štvrtku na zástavke, tak som si uvedomil, že sa mi trasú kolená. Čítať ďalej »


Domka, všetko najlepšie!

Domka, všetko najlepšie!

správa |

Áno, združuje vyše 8 550 detí a mladých z rôznych kútov Slovenska. V poslednom roku zabezpečila 1 790 podujatí, na ktorých sa stretlo vyše 83 450 účastníkov. Každoročne pripravuje desiatku táborov pre vyše 7000 deciek. Áno, áno, je to naša sestra (alebo brat? :)) DOMKA!!! A práve dnes oslavuje svoje 21. narodeniny :) Čítať ďalej »