Archív


Tancovali aj vo fontáne

Tancovali aj vo fontáne

Kultúrny tím |

Laurácke strediská opäť raz roztancovali Bratislavu. TeenDance už po tretíkrát obsadil Mamateyku a počas víkendu 19.-21.októbra predstavil tanečníčky zo stredného a východného Slovenska. Účastníci tancovali všade, kde sa len dalo. Dokonca aj vo fontáne. Čítať ďalej »


Misie v oratku

Misie v oratku

Trnava |

S bližiacou sa misijnou nedeľou sme v našom stredňajsom oratku 17.10.2012 priblížili deťom misie a misijne kraje netradične Čítať ďalej »Prváci z Mediálnej školy chcú posúvať médiá vpred

Prváci z Mediálnej školy chcú posúvať médiá vpred

MeŠ |

Rekord je na svete! Prvý kurz nového ročníka saleziánskej Mediálnej školy navštívil zatiaľ najvyšší počet účastníkov v jej histórii. 33 mladých stredoškolákov z celého Slovenska sa naučilo základy tvorby žurnalistického textu a nazrelo aj do zákulisia médií a ich logiky. Niektorým sa dokonca ťažko odchádzalo domov. Čítať ďalej »


Tajomstvo animátorstva I.

Tajomstvo animátorstva I.

Trnava |

V dňoch 12.-14.10.2012 sa niektoré dievčatá z trnavského strediska vybrali do krásneho prostredia Malých Karpát, presne na Jahodník, čo je časť Smoleníc. Prišli, aby zažili akčný víkend o dobrodružstve animátorstva. Čítať ďalej »


Sviečka za nenarodené deti

Sviečka za nenarodené deti

správa |

Život je cenný dar. Už od počiatku. No nie všetci ľudia sú toho istého názoru. Fórum života preto každoročne 2. novembra organizuje projekt Sviečka za nenarodené deti. Chceš sa stať súčasťou ochrany života na Slovensku cez projekt Sviečka za nenarodené deti aj TY? Čítať ďalej »


Sezónu odštartovali floorballom

Sezónu odštartovali floorballom

Športový tím |

5.10.2012, Banská Bystrica, 20:00 SELČ. Presne vtedy sa otvoril už 3. ročník Salesian Girls Floorball Championship zápasom Banská Bystrica vs. Mamateyka. Hojná účasť sa prejavila v 6 družstvách staršej skupiny a 2 družstvách mladšej skupiny. V piatok večer sme si mali možnosť pozrieť 2 úvodné zápasy, po ktorých nasledovala prezentácia jednotlivých stredísk a krátka modlitbička na dobrú noc. Čítať ďalej »