Archív


Pribudli nové mediálne tváre

Pribudli nové mediálne tváre

Humenné |

V polovici septembra sa zúčastnili animátorky a dievčatá zo stretka Ovečky na mediálnom víkende u sestier saleziánok. Program piatka a soboty bol rozdelený do piatich blokov. Najskôr sa dievčatá zoznámili s písaním článkov a každá si mohla vyskúšať, ako to prebieha na tlačovke, v nahrávacom štúdiu a postaviť sa aj pred kameru. Čítať ďalej »


Vzhúru do oblak a ešte vyššie

Vzhúru do oblak a ešte vyššie

Humenné |

S novým školským rokom sa začína aj nový rok v SCVČ-ku, s čím je už tradične spojené Maxistretko, ktoré sa tohto roku nieslo v téme „Vzhúru do oblak“. Akciu prišlo podporiť hojné množstvo dievčat, aby si zasúťažili, aby sa zabavili, niektoré kvôli Čvirovi (Už si videla Čvira?) alebo tiež kvôli Mrakovej víle, ktorá si merala dlhú cestu, aby s dievčatami strávila toto požehnané popoludnie. Čítať ďalej »


Veľmi dobre aj organizačne

Veľmi dobre aj organizačne

Humenné |

Konečne prišiel ten deň, na ktorý sa všetky dievčatá tešili - Dvoj:odka. Stretli sme sa vo štvrtok po obede u saleziánov. Zotrvali sme tam istý čas, ktorý sme využili a zmysluplne strávili hrami. Už prvá hra naznačovala, že to bude tvrdý boj, pretože betónovému ihrisku padla prvá obeť, ktorá zanechala krvavú stopu (krvi nebolo až tak veľa, ale predsa tiekla). Čítať ďalej »


Laura bola v telke!

Laura bola v telke!

správa |

Nie je tajomstvom, že Laura má blízko k médiám. Či už to bol časopis Lawína, mediálno-žurnalistické školenie Pomedzi riadky, alebo Mediálna škola. V pondelok, 1. októbra, boli členovia Laury hosťami relácie Doma je doma, ktorú vysiela televízia LUX. Čítať ďalej »


Tržnica otvorená, všetko grátis

Tržnica otvorená, všetko grátis

Dubnica nad Váhom |

Skvelo znie taký oznam, že áno? Hneď sa vlúdi predstava ruchu, kriku, ľudstva chodiaceho hore – dolu, bohatého sortimentu, farieb, mnohých možností....k tomu ešte to, že grátis! Hmmm....reálne? Áno, bolo to reálne!. Akurát sa to netýkalo kapusty, topánok, uterákov, kozmetiky a iného, ale nápadov, myšlienok, aktivít a diskusií o deťoch a starších deťoch a ešte starších.... Čítať ďalej »
Nikto nepatrí do starého železa

Nikto nepatrí do starého železa

správa |

Hovorí sa, že krásni mladí ľudia sú hračkou prírody, ale krásni starí ľudia sú umelecké diela. Dnešná spoločnosť im však možnosť rozvinúť sa do tejto krásy neumožňuje. Lienka pomoci chce pripomenúť, že starí ľudia sú dôležití. Čítať ďalej »


Odtancované!!!

Odtancované!!!

Kultúrny tím |

Tohtoročný TeenDance už máme za sebou. Víťazov už poznáme. A znova je tu ten čas - začať cvičiť niečo nové, čo nám o rok prídete na Mamateyku ukázať! Čítať ďalej »


Vo víre troch živlov

Vo víre troch živlov

Vides |

Slovenská 4 členná skupina VIDES dobrovoľníkov sa v horúcich letných dňoch na prelome júna a júla nachádzala priamo v Albánskej dedine Tale pri pobreží Jadranského mora. Čo nám obohacovalo život? Čítať ďalej »