Archív


MOST 2012 - Hľadáme mladých a fantastických!

MOST 2012 - Hľadáme mladých a fantastických!

správa |

MOST je ocenenie, ktoré udeľuje Rada mládeže Slovenska každoročne vo viacerých kategóriách. Cena MOST je morálnym ohodnotením dobrovoľníckej práce s deťmi a mladými ľuďmi. Nominovať je možné každého, kto robí výnimočné veci pre deti a mladých. Cena sa udeľuje spätne za predchádzajúci rok vo viacerých kategóriách. Pomôžte nám dozvedieť sa o zaujímavých ľuďoch a pekných veciach, ktoré sa okolo vás Čítať ďalej »Z iného (uhla) pohľadu

Z iného (uhla) pohľadu

Forty For You |

Dnešné evanjelium je o škaredosti sebectva, pokrytectva a o kráse pokory. Nádherná myšlienka. Keď budete mať chvíľu času, určite sa pri nej zastavte a rozjímajte. No ja vám chcem povedať ešte o niečom, čo dnes ukrýva Božie slovo. Myslím, že môžem povedať, že ktokoľvek z nás, kto by bol v chráme s farizejom a mýtnikom z podobenstva by si mohol myslieť to isté čo farizej – že on je ten dobrý a Čítať ďalej »


Miluj druhých a staň sa svetlom pre svet

Miluj druhých a staň sa svetlom pre svet

Forty For You |

Nad všetko ostatné, o čo by sme sa ako kresťania mali v živote snažiť, dnes Ježiš kladie lásku. Hovorí, že nič nie je viac ako milovať Boha, milovať seba a milovať ľudí. Prvé dve „lásky“ sa nám môžu zdať celkom zvládnuteľné, ale čo s tou „treťou“? Ako mám pociťovať lásku ku všetkým a ešte aj k tým, ktorí mi vôbec nie sú sympatickí? Spisovateľ C. S. Lewis v jednej svojej knihe píše, že kresťanská Čítať ďalej »


Kouč Ježiš a moja duša v ringu

Kouč Ježiš a moja duša v ringu

Forty For You |

Čo všetko robím pre svoje telo? Umývam si zuby, sprchujem sa, jem, pijem, spím a mnoho ďalšieho. A čo robím pre svoju dušu? Často cítim smútok, hnev, nepokoj a neviem odkiaľ sa vzal. Ak by som nerobil všetky úkony, ktoré robím pre telo, mal by som hnilé zuby, mastné vlasy, smrdel ako tchor... Moja duša potrebuje taktiež starostlivosť. Ale ako sa starať o dušu? Modlitbou, tichým stíšením sa vo Čítať ďalej »


Ježiš je to najlepšie GPS

Ježiš je to najlepšie GPS

Forty For You |

„Cti otca svojho i matku svoju.“ Jasné, že sa im neposmievam. Ale hovoriť o nich vždy s úctou? Zaujímať sa o nich a pomáhať im? Veď ani oni mňa nechápu a tie ich trápne požiadavky... „Nepokradneš.“ No, priamo nie, ale je to fér, keď má niekto oveľa viac a niekto oveľa menej? Veď jemu to chýbať nebude, len zopár euro, niečo sladké, nápad, vedomosti. Nikto si to ani nevšimne... Je ľahké Čítať ďalej »


Pošli to ďalej

Pošli to ďalej

Forty For You |

Koľko ráz sa aj my ocitneme v pozícii takéhoto sluhu. Ani nemusíme žiť na najnižšej životnej úrovni, aby nám jeho správanie pripomínalo nás samých. Veľakrát nám naši známi i neznámi pomôžu, usmejú sa na nás, no my si to niekedy neuvedomíme a nepociťujeme potrebu zachovať sa k druhým podobne, aby sme takto šírili Božie kráľovstvo. Niekedy na to jednoducho nemáme náladu. Boh je však stále s nami a Čítať ďalej »


Nevyháňaj Ho! Choď s Ním!

Nevyháňaj Ho! Choď s Ním!

Forty For You |

„Ani jeden prorok nie je vzácny vo svojej vlasti... A on prešiel pomedzi nich a odišiel...“ Prečo ja sám, ktorý som pri Ňom tak blízko, ja, ktorý o Ňom toľko počúvam, ja sám, ktorý cítim, že iba s Ním nie som opustený... ešte ani ja Ho nedokážem prijímať. Nútim Ho, aby odišiel a aby si našiel iných, ktorí Ho príjmu. Tak často mám problém prijímať od Neho všetko. Prijímam len to, čo sa mi práve Čítať ďalej »


Hľadajú sa noví ľudia!

Hľadajú sa noví ľudia!

správa |

Po dvoch rokoch sa nám znovu blíži predvolebný čas... 19.-21. apríla bude Valné zhromaždenie na ktorom budeme voliť novú predsedníčku i nových členov do orgánov. Máš nejaký dobrý tip? Pošli nomináciu na laura.združenie@gmail.com. Čítať ďalej »


Nebuď multivitamín! (SSR - východ)

Nebuď multivitamín! (SSR - východ)

správa |

Nebuď multivitamín – alebo ako si nájsť správnu rolu v tíme. Takto znela hlavná téma stretnutia strediskových rád, ktoré sa uskutočnili tento víkend na východe. Zástupcovia stredísk Humenné, Michalovce, Prešov a hosťujúceho strediska Rožňava sa okrem tímovej práce dozvedeli mnoho informácií zo stredísk, ale aj zo života združenia Laura. Čítať ďalej »