Archív


Hľadajú sa noví ľudia!

Hľadajú sa noví ľudia!

správa |

Po dvoch rokoch sa nám znovu blíži predvolebný čas... 19.-21. apríla bude Valné zhromaždenie na ktorom budeme voliť novú predsedníčku i nových členov do orgánov. Máš nejaký dobrý tip? Pošli nomináciu na laura.združenie@gmail.com. Čítať ďalej »


Nebuď multivitamín! (SSR - východ)

Nebuď multivitamín! (SSR - východ)

správa |

Nebuď multivitamín – alebo ako si nájsť správnu rolu v tíme. Takto znela hlavná téma stretnutia strediskových rád, ktoré sa uskutočnili tento víkend na východe. Zástupcovia stredísk Humenné, Michalovce, Prešov a hosťujúceho strediska Rožňava sa okrem tímovej práce dozvedeli mnoho informácií zo stredísk, ale aj zo života združenia Laura. Čítať ďalej »


Prinesú (ne)očakávané ovocie

Prinesú (ne)očakávané ovocie

Forty For You |

„Pane, nechaj ho ešte tento rok. Okopem ho a pohnojím.“ Tieto slová nevyšli z Božích úst. Prihováral sa vinohradník. Človek tak ako my. „Pane, daj mu ešte šancu. Budem sa mu venovať, postarám sa o neho. A potom sa možno polepší a prinesie svoje ovocie.“ Aj my by sme sa takto, ako sa prihovára vinohradník za figovník, mohli prihovárať za ľudí, za deti, ktoré to potrebujú. Pán z tohto podobenstva Čítať ďalej »


Je krásne znovu byť pri Otcovi

Je krásne znovu byť pri Otcovi

Forty For You |

Čo asi najviac potešilo a povzbudilo márnotratného syna, keď sa vrátil domov? Že sa mohol konečne okúpať, čisto obliecť a dosýta najesť? Možno. Ale určite omnoho viac ako očista tela ho musela potešiť očista duše. Žiaden prsteň, ani vykŕmené teľa nemohli nahradiť najvzácnejší dar jeho otca. Odpustenie, druhú šancu. Už nedúfal v lásku, chcel aspoň zľutovanie. A dostal omnoho viac. Nikdy nie je Čítať ďalej »


Chcem dávať a nielen brať!

Chcem dávať a nielen brať!

Forty For You |

Zaujímavý prístup vinohradníkov k hospodárovi. Nechceli mu vrátiť jeho diel úrody. Prečo? Veď vinohradníci boli iba prenajatí. Zem ani vinica im nepatrila. Za prácu však určite dostali dobrú výplatu a možno aj nejaké tie zamestnanecké výhody :). Tak prečo chceli majiteľa pripraviť o úrodu hrozna? Ako sa hovorí – malá kopa pýta viac. Aj my sa niekedy pripútame k určitým veciam – počítač, telka, Čítať ďalej »


Boh miluje tých najchudobnejších!

Boh miluje tých najchudobnejších!

Forty For You |

Rovnako ako boháč možno aj my niekedy túžime, aby nám niekto ovlažil jazyk kvapkou vody, načiahol k nám pomocnú ruku a vyzdvihol z blata, v ktorom sme sa ocitli. Pritom však zabúdame na jednu podstatnú vec. Načo túžiť po kvapke, ak celý náš život máme možnosť načrieť a piť zo živej vody? Odpoveď sa možno skrýva v jedinom slove – človek. Človek hriešny, človek zraniteľný. Toľkokrát sme Boha Čítať ďalej »


Mediálnej škole pribúdajú absolventi

Mediálnej škole pribúdajú absolventi

MeŠ |

Už čoskoro bude mať Mediálna škola ďalších absolventov. Posledným – štvrtým kurzom, počas víkendu 22.-24. marca ukončia svoje dvojročné snaženie už štvrtí absolventi projektu. Heslo posledného kurzu je „DÁVAM“, preto úloha účastníkov bude veľmi tvorivá. Čítať ďalej »


Kto slúži, bude prvý!

Kto slúži, bude prvý!

Forty For You |

Byť prvý znamená slúžiť?! To si snáď Ježiš robí dnes srandu?! Veď mne sa páči súťažiť, vyhrávať, zanechať po sebe niečo veľké, prípadne získať významné miesto, ako chceli Jakub s Jánom. No takto to nefunguje. S výhrami často prichádza túžba po ďalších úspechoch a nahlodávajúca pýcha. Takýchto nás Pán nielenže nechce mať, On pyšných služobníkov nepotrebuje. Veď tí budú pracovať pre seba, nie pre Čítať ďalej »


Zhora dole a zdola hore!

Zhora dole a zdola hore!

Forty For You |

Sv. don Bosco, zakladateľ rehole saleziánov, sa venoval chudobným chlapcom z Turína. Vychovával ich, učil ich katechizmus... no nie len to. Nebol to len učiteľ. Bol to hlavne jeden z nich. Nerobil zo seba niekoho viac, niekoho, kto len dohliadal nad ich výchovou a vzdelaním. Bol ten, ktorý sa znížil na ich úroveň, zapojil sa do hry s nimi ako jeden z nich. Ten, ktorý chodil a „žobral“ o miesto pre Čítať ďalej »


Don Bosco hľadal talenty aj v Humennom

Don Bosco hľadal talenty aj v Humennom

Humenné |

Počas prvej februárovej nedele oslávili členovia a sympatizanti saleziánskej rodiny (ďalej len: sales fans) sviatok don Bosca v Mestskom kultúrnom stredisku v Humennom. Mladí z miestnych stredísk organizácií Laura a Domka pripravili pre sales fans dvojhodinový kultúrno-zábavný, resp. zábavno-kultúrny, resp. nie bližšie žánrovo- ani inak definovateľný program pod názvom Talenty don Bosca. Čítať ďalej »