Archív


Sviečka za nenarodené deti

Sviečka za nenarodené deti

správa |

Život je cenný dar. Už od počiatku. No nie všetci ľudia sú toho istého názoru. Fórum života preto každoročne 2. novembra organizuje projekt Sviečka za nenarodené deti. Chceš sa stať súčasťou ochrany života na Slovensku cez projekt Sviečka za nenarodené deti aj TY? Čítať ďalej »


Sezónu odštartovali floorballom

Sezónu odštartovali floorballom

Športový tím |

5.10.2012, Banská Bystrica, 20:00 SELČ. Presne vtedy sa otvoril už 3. ročník Salesian Girls Floorball Championship zápasom Banská Bystrica vs. Mamateyka. Hojná účasť sa prejavila v 6 družstvách staršej skupiny a 2 družstvách mladšej skupiny. V piatok večer sme si mali možnosť pozrieť 2 úvodné zápasy, po ktorých nasledovala prezentácia jednotlivých stredísk a krátka modlitbička na dobrú noc. Čítať ďalej »

Pribudli nové mediálne tváre

Pribudli nové mediálne tváre

Humenné |

V polovici septembra sa zúčastnili animátorky a dievčatá zo stretka Ovečky na mediálnom víkende u sestier saleziánok. Program piatka a soboty bol rozdelený do piatich blokov. Najskôr sa dievčatá zoznámili s písaním článkov a každá si mohla vyskúšať, ako to prebieha na tlačovke, v nahrávacom štúdiu a postaviť sa aj pred kameru. Čítať ďalej »


Vzhúru do oblak a ešte vyššie

Vzhúru do oblak a ešte vyššie

Humenné |

S novým školským rokom sa začína aj nový rok v SCVČ-ku, s čím je už tradične spojené Maxistretko, ktoré sa tohto roku nieslo v téme „Vzhúru do oblak“. Akciu prišlo podporiť hojné množstvo dievčat, aby si zasúťažili, aby sa zabavili, niektoré kvôli Čvirovi (Už si videla Čvira?) alebo tiež kvôli Mrakovej víle, ktorá si merala dlhú cestu, aby s dievčatami strávila toto požehnané popoludnie. Čítať ďalej »


Veľmi dobre aj organizačne

Veľmi dobre aj organizačne

Humenné |

Konečne prišiel ten deň, na ktorý sa všetky dievčatá tešili - Dvoj:odka. Stretli sme sa vo štvrtok po obede u saleziánov. Zotrvali sme tam istý čas, ktorý sme využili a zmysluplne strávili hrami. Už prvá hra naznačovala, že to bude tvrdý boj, pretože betónovému ihrisku padla prvá obeť, ktorá zanechala krvavú stopu (krvi nebolo až tak veľa, ale predsa tiekla). Čítať ďalej »


Laura bola v telke!

Laura bola v telke!

správa |

Nie je tajomstvom, že Laura má blízko k médiám. Či už to bol časopis Lawína, mediálno-žurnalistické školenie Pomedzi riadky, alebo Mediálna škola. V pondelok, 1. októbra, boli členovia Laury hosťami relácie Doma je doma, ktorú vysiela televízia LUX. Čítať ďalej »


Tržnica otvorená, všetko grátis

Tržnica otvorená, všetko grátis

Dubnica nad Váhom |

Skvelo znie taký oznam, že áno? Hneď sa vlúdi predstava ruchu, kriku, ľudstva chodiaceho hore – dolu, bohatého sortimentu, farieb, mnohých možností....k tomu ešte to, že grátis! Hmmm....reálne? Áno, bolo to reálne!. Akurát sa to netýkalo kapusty, topánok, uterákov, kozmetiky a iného, ale nápadov, myšlienok, aktivít a diskusií o deťoch a starších deťoch a ešte starších.... Čítať ďalej »