Archív


Prváci z Mediálnej školy chcú posúvať médiá vpred

Prváci z Mediálnej školy chcú posúvať médiá vpred

MeŠ |

Rekord je na svete! Prvý kurz nového ročníka saleziánskej Mediálnej školy navštívil zatiaľ najvyšší počet účastníkov v jej histórii. 33 mladých stredoškolákov z celého Slovenska sa naučilo základy tvorby žurnalistického textu a nazrelo aj do zákulisia médií a ich logiky. Niektorým sa dokonca ťažko odchádzalo domov. Čítať ďalej »


Tajomstvo animátorstva I.

Tajomstvo animátorstva I.

Trnava |

V dňoch 12.-14.10.2012 sa niektoré dievčatá z trnavského strediska vybrali do krásneho prostredia Malých Karpát, presne na Jahodník, čo je časť Smoleníc. Prišli, aby zažili akčný víkend o dobrodružstve animátorstva. Čítať ďalej »


Sviečka za nenarodené deti

Sviečka za nenarodené deti

správa |

Život je cenný dar. Už od počiatku. No nie všetci ľudia sú toho istého názoru. Fórum života preto každoročne 2. novembra organizuje projekt Sviečka za nenarodené deti. Chceš sa stať súčasťou ochrany života na Slovensku cez projekt Sviečka za nenarodené deti aj TY? Čítať ďalej »


Sezónu odštartovali floorballom

Sezónu odštartovali floorballom

Športový tím |

5.10.2012, Banská Bystrica, 20:00 SELČ. Presne vtedy sa otvoril už 3. ročník Salesian Girls Floorball Championship zápasom Banská Bystrica vs. Mamateyka. Hojná účasť sa prejavila v 6 družstvách staršej skupiny a 2 družstvách mladšej skupiny. V piatok večer sme si mali možnosť pozrieť 2 úvodné zápasy, po ktorých nasledovala prezentácia jednotlivých stredísk a krátka modlitbička na dobrú noc. Čítať ďalej »

Pribudli nové mediálne tváre

Pribudli nové mediálne tváre

Humenné |

V polovici septembra sa zúčastnili animátorky a dievčatá zo stretka Ovečky na mediálnom víkende u sestier saleziánok. Program piatka a soboty bol rozdelený do piatich blokov. Najskôr sa dievčatá zoznámili s písaním článkov a každá si mohla vyskúšať, ako to prebieha na tlačovke, v nahrávacom štúdiu a postaviť sa aj pred kameru. Čítať ďalej »


Vzhúru do oblak a ešte vyššie

Vzhúru do oblak a ešte vyššie

Humenné |

S novým školským rokom sa začína aj nový rok v SCVČ-ku, s čím je už tradične spojené Maxistretko, ktoré sa tohto roku nieslo v téme „Vzhúru do oblak“. Akciu prišlo podporiť hojné množstvo dievčat, aby si zasúťažili, aby sa zabavili, niektoré kvôli Čvirovi (Už si videla Čvira?) alebo tiež kvôli Mrakovej víle, ktorá si merala dlhú cestu, aby s dievčatami strávila toto požehnané popoludnie. Čítať ďalej »


Veľmi dobre aj organizačne

Veľmi dobre aj organizačne

Humenné |

Konečne prišiel ten deň, na ktorý sa všetky dievčatá tešili - Dvoj:odka. Stretli sme sa vo štvrtok po obede u saleziánov. Zotrvali sme tam istý čas, ktorý sme využili a zmysluplne strávili hrami. Už prvá hra naznačovala, že to bude tvrdý boj, pretože betónovému ihrisku padla prvá obeť, ktorá zanechala krvavú stopu (krvi nebolo až tak veľa, ale predsa tiekla). Čítať ďalej »