Archív


Domka má novú prdedsedníčku

Domka má novú prdedsedníčku

správa |

„Po viac ako piatich rokoch intenzívnej prítomnosti v našom slovenskom saleziánskom svete, som sa po dlhších diskusiách, v hľadaní a modlitbe rozhodla odovzdať predsednícku štafetu ďalej aj napriek tomu, že mandát, ktorým ste mi prejavili vašu dôveru pred viac ako rokom, ešte neuplynul,“ týmto začala svoj list saleziánskej rodine už bývala predsedníčka Slávka Brigantová. Čítať ďalej »


Chatovačka s dievčatami z Plaveckého Štvrtka

Chatovačka s dievčatami z Plaveckého Štvrtka

Vides |

Božia vôľa je nevyspytateľná a keď je Vašou túžbou ju plniť, tak sa v živote určite nebudete nudiť :). Mňa Pán pred pár rokmi nečakane priviedol na 3 mesačnú stáž do sociálnej ubytovne plnej Rómov a nádherných rómskych detičiek a mladých, ktorým som sa mala venovať. Čítať ďalej »Moje malé svetielko

Moje malé svetielko

Vides |

Po celoročnej príprave sa dobrovoľníci VIDESu rozišli do niekoľkých miest sveta, no nezabudli ani na Slovensko. Tak, ako po minulé roky, prišli dávať to, čo dostali aj do Boľkoviec a na nové miesto – do Kokavy nad Rimavicou. Čítať ďalej »


Na pláži aj napriek dažďu

Na pláži aj napriek dažďu

správa |

T-Com v spolupráci s Radou mládeže Slovenska (RmS), ktorá zastrešuje mládežnícke organizácie, aj tento rok pripravil animovaný deň detí na Magio pláži v Bratislave na Tyršovom nábreží. Čítať ďalej »


Vo víre troch živlov

Vo víre troch živlov

Vides |

Slovenská 4 členná skupina VIDES dobrovoľníkov sa v dňoch 18. 6. – 9.7. nachádzala priamo v Albánskej dedine Tale pri pobreží Jadranského mora. Čo nám obohacovalo život? Čítať ďalej »


Laura na raňajkách s RmS-kou

Laura na raňajkách s RmS-kou

správa |

Rada mládeže Slovenska (RmS) každý posledný utorok v mesiaci pripravuje pre organizácie, ktoré zastrešuje, Burzu skúseností. Ide o raňajky pri káve a koláčiku, kde si členovia jednotlivých organizácií vymieňajú svoje skúsenosti v danej oblasti. Čítať ďalej »


Pomocnica nás sprevádza na ceste

Pomocnica nás sprevádza na ceste

Vides |

Cesta to bude ďaleká- autom 16 hodín na juh. Cesta aj k zmene pohľadu na skutočnosti v inej kultúre, v inej mentalite a jazyku. To nás čaká od 18.6.- 10.7. Mária – Matka dobrej rady je patrónkou Albánska. Čítať ďalej »


Let´s celebrate s Pomocnicou

Let´s celebrate s Pomocnicou

správa |

Don Bosco mal vždy veľkú dôveru k Panne Márii Pomocnici kresťanov. Zvolil si ju za hlavnú patrónku svojho diela. Aj preto dokázal také veľké veci. Nebál sa ju prosiť o čokoľvek, čo potreboval. A ona ho nikdy nenechala v štichu. Riadil sa heslom: „Dôverujte Panne Márii a uvidíte, čo to sú zázraky!" Čítať ďalej »


Leto s VIDESom

Leto s VIDESom

správa |

Pomaly končí školský rok a všetci sa tešíme, že si oddýchneme a zrelaxujeme. No existuje niekoľko ľudí s obrovským srdcom, ktorí tento prázdninový čas obetujú druhým. Čítať ďalej »