Roztancovali Bratislavu!

Roztancovali Bratislavu!

A to doslova. Tanečné skupiny z 8 stredísk z celého Slovenska prišli aj tento rok na tanečnú súťaž TeenDance. Okrem slávnostného galavečera program doprevádzalo aj množstvo sprievodných aktivít. Najočakávanejšou bol tanečný flashmob v centre hlavného mesta.

Koncom októbra sa v Bratislave konal už 4 ročník tanečnej sútaže TeenDance. Tento ročník bol v mnohom iný oproti ostatným. Prvou novinkou bolo milé prekvapenie v podobe chlapčenského garde pre jednotlivé skupiny účastníčok. Navyše, každá skupina mala aj vlastného kameramana, ktorý zaznamenával plnenie tanečných úloh v centre Bratislavy. 
Mamateyka, miesto konania hlavného programu, sa niesla v znamení tanca celý víkend. Pre účastníkov boli pripravené hip-hopová dielňa a dielňa scénického tanca, na ktorých mali možnosť skvalitniť svoje tanečné schopnosti. 
 
Prvý krát sa účastníci predviedli tancom v uliciach Bratislavy minulý rok, keď tancovali vo fontáne. Teraz však mali náročnejšiu úlohu - odtancovať  flashmob na Hlavnom námestí v Bratislave. 
"Veľmi sa mi to páčilo. Bolo to uletené a šialené. Som rada, že sme mohli tancovať na Hlavnom námestí a tým potešiť ľudí okolo. LIKE" , opísala svoje pocity Zuzana zo Šamorína.
 
"Tento ročník sme sa rozhodli pre niekoľko zmien v programe.Okrem ponuky workshopov, to bol aj individuálne pripravený program pre každú tanečnú skupinu. Naším najväčším prekvapením a zmenou pre účastníkov bol rozhodne Flashmob. Celý program ako aj atmosféru akcie hodnotím veľmi pozitívne." dodala Lucia Chmelová, koordinátorka projektu. 
 
Každoročne sa TeenDance zakončuje slávnostným galavečerom. Víťazmi tohtoročnej súťažnej prehliadky sa stala tanečná skupina z Michaloviec, druhé miesto patrí Námestovu. Porota tiež udelila špeciálnu cenu dievčatám z Dolného Kubína, ako najlepšiemu nováčikovi súťaže. 
Všetkým zúčastneným tanečným skupinám a účastníkom ĎAKUJEME.
 
 
 
 

Kultúrny tím

28.10.2013 21:09