Spoznali sme naše korene!

Spoznali sme naše korene!

Možno trochu v netypickom čase, počas prázdnin od 28. do 30.10., sa aj tento rok konala tanečná súťaž TeenDance. Bol to v poradí už 7. ročník a konal sa tak ako aj minulý rok na východe Slovenska – v Košiciach. Celý tanečný víkend prebiehal v priestoroch gymnázia Košických mučeníkov na sídlisku KVP. Ale poďme pekne poporiadku!

Po ceste, ktorá bola pre niektorých kratšia, pre iných zase dlhšia, sa jednotlivé strediská zaregistrovali na GKM a odtiaľ sme v menších skupinách vyrazili k saleziánom na 3 hôrky na piatkovú mládežnícku svätú omšu. Po svätej omši sme sa vrátili späť do školy, kde nasledovala večera a po nej program. Piatkový večer sa niesol v duchu spoznávania sa. Michalovce nám pripravili zoznamovačku v podobe tanca a po nej už nás svojou návštevou poctila teta Kizka  (Gizka), ktorá k nám prišla až z ďalekej televízie v podobe vstupných videní, v ktorých účastníci riešili rôzne úlohy. Po programe nasledovala večerná modlitba a pobrali sme sa spať.

Témou 7. ročníka súťaže bolo: „Spoznaj svoje korene!“ a v tomto duchu sme začali aj sobotný deň. Hneď ráno sme mali svätú omšu, ktorú nám odslúžil dominikán otec Rafael. Prihovoril sa nám, aby sme hľadali korene nás samých a našej viery. Aby sme nezabúdali odkiaľ sme vyrástli a že naši rodičia sú pre nás našimi koreňmi a preto si ich vážime a nezabúdajme im ďakovať za to, kto sme. Po svätej omši nasledovali raňajky a po nich nás čakal workshop s Katkou a Simonkou. Dievčatá nám predviedli niečo z ľudového tanca. Po obede mali účastníci voľný program, ktorý niektorí využili na nakupovanie, oddych alebo posledné docvičovanie  svojich tancov. O 16:00 hod sme začali generálku a po večeri o 20:00 hod sme odštartovali slávnostný galavečer. So svojim tancom vystúpilo spolu 5 tímov a všetci vedeli, že vyhrať môže iba jeden. Všetky tance boli skvelé, originálne  a každý tím splnil tému. Porota, ktorá mala 4 členov, sa dlho riadila až napokon rozhodla: 1. miesto Michalovce, 2. miesto: Košice- Kalvária a 3. miesto: Humenné. Po vyhlásení výsledkov bola diskotéka a po nej sme si popriali dobrú noc a s radosťou si ľahli spať.

Nedeľné ráno už klasicky všetkých čakali raňajky a pripravená desiata na cestu. Každé stredisko si mohlo vybrať na akú svätú omšu pôjde, po nej sa už vybrali na cestu domov. Dokopy sa TeenDance zúčastnilo 8 tímov: Michalovce, Košice-Kalvária, Humenné, Košice-3 hôrky, Námestovo, Dolný Kubín, Banská Bystrica a Šamorín. Niektoré z nich na TeenDance nesúťažili, ale spolu vytvorili skvelú atmosféru. Ďakujeme všetkých organizátorom, dobrovoľníkom a dobrodincom za všetku pomoc a dúfame, že všetci zúčastnení boli spokojní. Tešíme sa na stretnutie o rok. Kde sa uvidíme na 8. ročníku? Nechajme sa prekvapiť! ;)

viac fotiek na https://www.facebook.com/TeenDance1/?fref=ts

Veronika Kužmová

13.11.2016 22:24