Správy


Vzdelával svoju konkurenciu

Vzdelával svoju konkurenciu

MeŠ |

Dizajn, grafika, reklama a vystupovanie pred kamerou. Štyri oblasti, ktoré tvorili náplň pozmeneného tretieho kurzu Mediálnej školy, ktorá sa uskutočnila 24.-26. októbra v Žiline. Čítať ďalej »
Fotografiou prinášajú nový pohľad

Fotografiou prinášajú nový pohľad

MeŠ |

O obľúbenosti bulváru netreba nikoho dlho presviedčať. Veľké fotografie, pútavé nadpisy a lákavé komentáre pod fotkami si priťahujú čoraz väčšiu pozornosť čitateľov, vďaka ktorým patrí bulvár k najpredávanejším denníkom na Slovensku. Účastníci Mediálnej školy sa 7.-9. marca pozreli na problematiku bulváru však trošku kritickejšie. Čítať ďalej »


Učili sa rozprávať. Správne rozprávať.

Učili sa rozprávať. Správne rozprávať.

MeŠ |

Vedieť rozprávať na verejnosti a ešte k tomu spisovne, nie je vždy jednoduché. Najmä, ak človek nedokáže odbúrať trému alebo pochádza z kraja, kde majú silné zastúpenie rôzne dialekty. Správna artikulácia a intonácia nemusia byť preto vždy automatickou súčasťou prezentačných schopností. Na treťom kurze Mediálnej školy, ktorú zastrešuje Laura, združenie mladých sa jej účastníci snažili vylepšiť si Čítať ďalej »


Otvárame Mediálnu školu!

Otvárame Mediálnu školu!

MeŠ |

S prichádzajúcim začiatkom školského roka otvárame aj nový ročník Mediálnej školy. Známe sú už aj termíny kurzov pre druhákov, ktoré sa uskutočnia tradične na SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline. Prváci sa stretnú 15.-17. novembra a druháci budú pokračovať už 11.-13. októbra 2013. Čítať ďalej »


Spustili PRIHLASOVANIE na tábor

Spustili PRIHLASOVANIE na tábor

MeŠ |

Organizátori Mediálnej školy spustili prihlasovanie na Mediálny tábor, ktorý sa uskutoční 19.- 24. augusta v penzióne Univerzitka v Modre. Členovia Laury majú dokonca 20 eurovú zľavu! No nekúp to! :D Čítať ďalej »Účastníci Mediálnej školy natočili klinickú smrť

Účastníci Mediálnej školy natočili klinickú smrť

MeŠ |

Mediálna škola má ďalších absolventov. Svoje vzdelávanie ukončili počas víkendu 22.-24. marca v Žiline posledným – štvrtým kurzom. Účastníci si na kurze priblížili techniky audiovizuálnej tvorby, scenáristiku a dokumentaristiku. Pod vedením odborných lektorov dramaturgičky Ivy Kušikovej a kameramana a strihača Jána Drgoňa si osvojili aj praktickú tvorbu krátkych filmov, ktoré boli zároveň aj ich Čítať ďalej »


Mediálna škola tento raz aj s hasičmi

Mediálna škola tento raz aj s hasičmi

MeŠ |

Prváci z Mediálnej školy (MeŠ) absolvovali počas víkendu 8.-10. marca už druhý zo štyroch kurzov. Po prvom kurze „VIDÍM“, zameranom na písanú žurnalistiku a zásady bezpečného internetu, si účastníci osvojili ďalšiu mediálnu zručnosť – fotografovanie. Čítať ďalej »