Otvárame Mediálnu školu!

Otvárame Mediálnu školu!

S prichádzajúcim začiatkom školského roka otvárame aj nový ročník Mediálnej školy. Známe sú už aj termíny kurzov pre druhákov, ktoré sa uskutočnia tradične na SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline. Prváci sa stretnú 15.-17. novembra a druháci budú pokračovať už 11.-13. októbra 2013.

Do prvého ročníka prijímame 30 mladých uchádzačov, ktorí majú záujem o žurnalistiku ale aj o ďalšie mediálne odvetvia. Počas prvého kurzu účastníci absolvujú mediálny casting, naučia sa základy písanej žurnalistiky, vyskúšajú si prácu v teréne a preniknú aj do pozadia a fungovania médií.

Na druhákov čaká účastníkmi veľmi obľúbený kurz, na ktorom si vycibria svoj verbálny i neverbálny prejav. Okrem rôznych cvičení sa počas dvojdňového tréningu oboznámia aj s reklamou a jej praktikami a vyskúšajú si aj tvorbu rozhlasovej hry. 

  • Na MeŠke oceňujem úplne všetko! To, ako ste sa o nás starali, čo všetko nám lektori odovzdali. Každý víkend stál za to a uvedomila som si, že MeŠku by som nevynechala ani keby som bola chorá.
  • Celé komplet to bola riadna pecka! Dole klobúk, od školiteľov až po všetko. To že sme museli byť kreatívni, že to nebolo len o prednáškach ale sme si to skúsili tak riadne a tým sme sa to mali šancu naučiť lepšie.
  • Úžasné víkendy, vždy som robila, čo ma baví a ešte medzi perfektnými ľuďmi. Na toto nikdy nezabudnem.
  • Všetko bolo skvelé. Veľmi sa mi páčilo, že všetci lektori boli priamo z brandže. Nepodávali len nudnú teóriu, ale všetko demonštrovali na príkladoch zo života.
  • Sebarealizácia, každý mal priestor prejaviť svoj talent. Som neskutočne šťastná, že ma Boh nejako doviedol na jednu z mojich životných zastávok, a ňou bola práve Mediálna škola. Prostredníctvom nej som spoznala skvelých ľudí z každého kúta Slovenka a navzájom sme sa obohatili, pozdieľali a úplne skvele som sa vždy nasmiala :D

Termíny kurzov:
1. kurz VIDÍM - 15.-17. november 2013 (I. ročník)
2. kurz ŽIJEM - 7.-9. marec 2014 (I. ročník)
3. kurz TVORÍM - 11.-13. október 2013 (II. ročník)
4. kurz DÁVAM - 28.-30. marec 2014 (II. ročník) 

Prihlasovanie na kurzy je možné cez online prihlasovací formulár

MeŠ

08.09.2013 08:51