Deň potom: A je tu koniec! Alebo začiatok?

Chcem vám poďakovať za krásnych 9 dní, počas ktorých ste si našli čas na povzbudivé slová, ktoré som vám v deviatniku pripravila. Verím, že vám pomohli – že vás nakopli, že vám dodali síl v ťažkých chvíľach...


Ak by ste sa ešte niekedy potrebovali povzbudiť alebo ak by ste chceli týmito myšlienkami povzbudiť iných, môžete si ich TU stiahnuť. Taktiež ich môžete použiť na stretkách, či ako rannú modlitbu na tábore alebo na animátorskej chate.

Dnes sa teda na zemi oslavuje môj sviatok :) Milé... :) My v nebi oslavujeme celý čas. Od vtedy, ako som tu prišla, máme jednu veľkú žúrku! Tak sa teším, keď tu prídete všetci, ktorí ste ešte teraz dolu :) Len sa teda pekne snažte, buďte dobrí a milujte sa navzájom. Nešomrite a majte radi svojich rodičov, učiteľov, vychovávateľov, animátorov... nech sa aj vy raz môžete dostať ku mne do neba!

A keďže dnes je presne 109 rokov odvtedy, čo Pán prijal moju ponuku, kedy som obetovala svoj život za život svojej maminy, mám pre vás – spolu s mojou menovkyňou  LAUROU, združením mladých, jeden darček. Keďže si veľmi vážime všetkých animátorov a animátorky, ktorí pomáhajú saleziánom a saleziánkam v strediskách, rozhodli sme sa nejakým spôsobom ich odmeniť.

Zatiaľ len také zákulisné informácie:

Pripravujeme celoslovenskú súťaž o víkendový pobyt pre Up_Animátor(ku) roka... Všetky bližšie informácie sa ešte objavia na tejto stránke. Ale už teraz môžete rozmýšľať, ktorých animátorov v stredisku by ste mohli nominovať.  

Do pozornosti ešte dávame niekoľko vecí, ktoré vám v stredisku môžu spestriť spoločne strávený čas:

  • TU si môžete pozrieť video s pesničkou Kým lásku máš
  • TU si môžete stiahnuť jej mp3 podobu alebo text s akordami
  • TU sa môžete zapojiť do januárovej fotosúťaže na tému LAUROVICA, kde môžete vyhrať spoločenské hry od Albi

Ak by ste  sa chceli dočítať niečo viac o mne, nájdete to TU.
Alebo odporúčam reláciu Doma je doma na TV LUX - 22. januára o 17:30.

Na záver už iba jedna krátka myšlienka – keďže Laura je patrónkou tínedžerov – mladých ľudí a rodín v ohrození a teraz ešte aj spolupatrónkou svetových dní mládeže 2013 v Riu de Janeiro: „Ľudia často myslia na to, že Boh je múdry, spravodlivý, zodpovedný – proste dospelý. Ale málokedy si uvedomujú, že On je vo svojej podstate absolutne mladý, plný života a entuziazmus."

 

Modlitba k bl. Laure

Blahoslavená Laura Vicuňová,
Cirkev ťa oslavuje ako vzor mladých.
Bola si poslušná Svätému Duchu
a čerpala si silu z Eucharistie,
vypros nám milosť,
o ktorú ťa s dôverou prosíme...
Pomôž nám dosiahnuť hlbokú vieru,
chrániť si čistotu, verne si plniť denné povinnosti,
víťaziť nad nástrahami egoizmu a zla.
Nech sme aj my úplne otvorení pre Božiu vôľu,
dôveru k Panne Márii a lásku voči všetkým.
Amen.