Forty For You


Ty sa nepostíš?

Ty sa nepostíš?

Forty For You |

Ako ľahko odsudzujú farizeji a Jánovi učeníci tých Ježišových. Hneď hľadajú, čo “nespravodlivé” môžu na nich ukázať. Vidím v tom dnes seba, ako jednoducho, bez toho, aby som poznala fakty, cestu iného človeka, hneď vyslovím výčitku alebo rovno ortieľ. Čítať ďalej »


Cesta kríža, cesta k slobode

Cesta kríža, cesta k slobode

Forty For You |

Čo nám to Ježiš dnes ponúka? Kríž, utrpenie, zapieranie seba samého. On sám prijal a prešiel touto cestou zapierania, utrpenia a napokon smrťou na kríži. Mal na to dôvod: darovať nám život a slobodu, večný život a slobodu Božích detí. Čítať ďalej »


Boží marketing z Božej sporiteľne

Boží marketing z Božej sporiteľne

Forty For You |

V dnešnej dobe sa odvšadiaľ na nás valí reklama. Marketing sa snáď nikdy predtým netešil takej dôležitosti. Ak chceš, aby o tebe všade hovorili, o tvojej značke, o tvojich produktoch, musíš mať dobrú reklamu. Dobrá reklama zasiahne veľa ľudí. Čím viac sa o nej hovorí, čím je viditeľnejšia, tým sa produkt lepšie predáva a ty dosahuješ väčší zisk. Čítať ďalej »


Živý

Živý

Forty For You |

Ženy stretli živého Krista. Bol to určite najneuveriteľnejší zážitok ich života. V piatok ho na vlastné oči videli mŕtveho. Nebolo pochýb, že nežije. Bol mŕtvy, v hrobe. Čítať ďalej »Mať skutočnú radosť

Mať skutočnú radosť

Forty For You |

Skúste sa vžiť do tejto situácie. Predstavte si, že zomrie niekto, koho ste mali naozaj radi. Na druhý deň prídete k jeho hrobu a tam uvidíte nejakú bytosť, ktorá vám povie, že ten človek tu nie je a vstal zmŕtvych. Verili by ste mu? Čítať ďalej »


Ja som

Ja som

Forty For You |

„...lebo Ježiš sa tam často schádzal so svojimi učeníkmi.“ Mám aj ja miesto, kde sa schádzam so svojím Bohom? Mám miesto, kde odchádzam, aby som načerpal pokoj? Mám miesto, kde sa stretávam so svojím priateľom, aby som mu rozprával o svojom srdci, o svojom živote a aby som načúval Jeho srdcu, Jeho túžbam? Čítať ďalej »


Teraz je Pánov milostivý rok

Teraz je Pánov milostivý rok

Forty For You |

Dnes začína Veľkonočné trojdnie. Cez toto evanjeliu nám Kristus dáva jasné potvrdenie, že On je ten očakávaný Mesiáš a pozná vôľu Otca, ktorú sa chystá splniť do poslednej kvapky krvi. Ježiš bol poslaný s presnou úlohou: oznámiť zajatým, že budú prepustení a slepým, že budú vidieť; utláčaných prepustiť na slobodu a ohlásiť Pánov milostivý rok. Čítať ďalej »


„Som to azda ja, Rabbi?“

„Som to azda ja, Rabbi?“

Forty For You |

Nie je zvláštne, že sa to Judáš spýtal? Neveril snáď, že Ježiš je Synom Boha a pozná každú jeho myšlienku? Možno si chcel zachovať imidž medzi ostatnými apoštolmi, a preto sa rovnako ako oni zhrozene opýtal túto otázku. A ak veril, že Ježiš je Boh, nemal strach ho zradiť a navyše za tridsať strieborných?! Čítať ďalej »