Forty For You


Zdanlivé maličkosti

Zdanlivé maličkosti

Forty For You |

Dnešné Božie slovo nesie veľmi jasný odkaz. Boh je v každom človeku. Stvoril nás všetkých bez rozdielu, čistých a dobrých. Na konci vekov nás však bude vidieť takých, akí sme boli počas nášho života. Dobrí alebo zlí? Evanjelium je explicitné. Dobrí sú tí, ktorí podali pomocnú ruku slabému, chorému, smädnému alebo hladnému, pocestnému, väznenému. Zlí sú tí, ktorí to nerobili. Čítať ďalej »


Pravdivosť či malomyseľnosť?

Pravdivosť či malomyseľnosť?

Forty For You |

„Kajajte sa a verte evanjeliu“ – už toľkokrát sme to počuli, známa pasáž, nič nové... Ale môžeme si povedať, že na základe nej aj konáme? Alebo sme len pasívnymi poslucháčmi či čitateľmi? Sú naše dni iba rutinou, kde Boha (v lepšom prípade) už nejak „zaradíme do programu“ alebo sa vedome snažíme stále nanovo obrátiť – zanechávať naše hriechy, otroctvá, závislosti a náklonnosti k zlému a tak konať Čítať ďalej »Prečo?

Prečo?

Forty For You |

Veľakrát sa pýtam Boha na podobné otázky, aké sa pýtali Jánovi učeníci. Prečo sa oni postia tak veľa a Ježišovi učeníci nie tak často? Prečo je niekto šikovnejší, má lepšiu prácu, krajší dom, viac šťastia, milšiu manželku a pod.? Čítať ďalej »


Jeden za všetkých

Jeden za všetkých

Forty For You |

„Je pre vás lepšie, ak zomrie jeden človek za ľud, a nezahynie celý národ.“ Úžasný plán, čo poviete? Obetuje sa len jeden a tým vykúpi národ, vykúpi všetkých. Celkom fajn matematika a táto nerovnica je super riešením, veď sa to oplatí. Otec obetuje Syna a tak zachráni ostatné svoje deti. Ale pozor! Čítať ďalej »


V modlitbe

V modlitbe

Forty For You |

Dnes čítame o tom, ako ostal Ježiš nepochopený od svojich poslucháčov. Ako mu dokonca chceli ublížiť. Tu sa nás môže dotknúť veta „Bol nám podobný vo všetkom okrem hriechu“. Zažil si chvíle neúspechu, pocity sklamania, smútku možno až depresie.Utiahol sa na miesto, kde Ján krstil. Čítať ďalej »