Forty For YouSkutky slobody

Skutky slobody

Forty For You |

Dnes by sme nemuseli zamyslenie ani čítať. Ježiš je veľmi priamy a jasný. V Písme sa píše: „Kto pácha hriech, je otrok.“ (Jn 8, 34) A miesto v dome má syn, nie otrok. Z otroctva nás však musel vyslobodiť On – Syn, aby sme sa mohli stať Božími deťmi a mohli prebývať u nášho nebeského Otca. Čítať ďalej »Zákon vs. Láska

Zákon vs. Láska

Forty For You |

Spravodlivý človek nemal v Starom zákone význam morálne celistvej osoby. Písmo však pod pojmom spravodlivý človek chápe človeka verného Písmu a Mojžišovým predpisom. A Jozef bol spravodlivý človek. Čítať ďalej »Aj vy ste sa nechali zviesť?

Aj vy ste sa nechali zviesť?

Forty For You |

Aj vy ste sa dali zviesť? Otázka farizejov, ktorá by mohla byť pokojne smerovaná aj na nás. Čo by si odpovedal? Ja s hrdosťou ÁNO. No dobre, neviem, či by som bola taká hrdinka aj v skutočnosti, zvlášť ak by mi za to hrozilo mučenie, ale snáď áno. Pretože sa to oplatí! Čítať ďalej »


Veľa robí, kto málo robí, ak robí, čo má...

Veľa robí, kto málo robí, ak robí, čo má...

Forty For You |

Ježiš vie rozpoznať, čo je vôľa Jeho Otcaa čo sa na ňu len podobá. Nemá problém vyhnúť sa Judei, keď mu chcú ublížiť. A aj keď neskôr vidí, že je potrebné vystúpiť, vzápätí ako Ho chcú chytiť, opäť spozná, že toto nie je čas pre kríž, a to napriek tomu, že obeta na kríži bola Jeho poslaním. Čítať ďalej »