Aj ja som cirkev

Aj ja som cirkev

V dnešnom evanjeliu sa Ježiš hnevá. Je zvláštne predstaviť si Ježiša, ako v hneve vyháňa predavačov z chrámu a peňazomencom prevracia stoly. Ale my vieme, prečo to robí. Hnevá sa z lásky k Otcovi, ktorého chrám bol zneuctený.

Dnešné zamylsenie si môžeš aj vypočuť na Spotify

Vidíme to aj dnes, keď sa z chrámov stávajú kaviarne, divadlá, múzeá a podobne. Cirkev je neustále zosmiešňovaná a očierňovaná. Hnevá nás to? Malo by. Nielen kňazi a zasvätené osoby, MY VŠETCI sme cirkev – jedno telo. Ústa každého z nás môžu byť použité na jej obranu. Srdce každého z nás môže zahorieť hnevom, ak je naša matka a Kristova nevesta zneuctená. Je to príležitosť pre nás vzývať Ducha Svätého. On nám príde na pomoc so svojím pokojom a múdrosťou, aby sme neostali len tichými pozorovateľmi.

Nechajme Ježiša očistiť nás - naplniť nás láskou k cirkvi a vkladať nám do úst slová, ktoré ju budú brániť a očisťovať.

Evanjelium: Jn 2, 13-25

Plug and PrayPane, daruj mi úprimnú lásku k Tebe a k Tvojej cirkvi. Urob ma svojím nástrojom, ktorý sa nebude nečinne prizerať na jej zneucťovanie a výsmech. Osloboď ma od ducha strachu, ktorý mi zväzuje hrdlo, keď je cirkev urážaná. Daj mi odvahu otvoriť si ústa a vlož mi do nich tie správne slová. A daj, aby môj život cirkev posväcoval a nie naopak. Pane, úplne sa Ti odovzdávam, konaj cezo mňa čo chceš.

V akcii: Uvedom si dnes naplno, že cirkev si aj ty. Aké svedectvo o nej vydávaš svojím životom? Premysli si dnes, čím konkrétne môžeš prispieť k dobrému menu cirkvi. Správaním, činom alebo slovom.

Bonus: Katolícka cirkev

 

Alžbetka

07.03.2021 00:00