Aj vy ste sa nechali zviesť?

Aj vy ste sa nechali zviesť?

Aj vy ste sa dali zviesť? Otázka farizejov, ktorá by mohla byť pokojne smerovaná aj na nás. Čo by si odpovedal? Ja s hrdosťou ÁNO. No dobre, neviem, či by som bola taká hrdinka aj v skutočnosti, zvlášť ak by mi za to hrozilo mučenie, ale snáď áno. Pretože sa to oplatí!

A predsa Ježiš-Boh je aj tak to najviac, čo v živote máme, tak čo možno viac stratiť? Život? Predsa sám Kristus povedal:„Kto stratí svoj život pre Mňa, nájde ho.“ Tak potom čoho sa tak obávame?

Viem, nie je to vždy jednoduché priznať sa k viere, najmä ak cítime, že by sme boli v totálnej menšine a že by sme tým utrpeli na cti (áno, rozprávam v prvom rade o sebe). Ale pomaly zisťujem, že bojovať za Pána sa vážne oplatí, nikdy to nevyjde nazmar a Boh nás nikdy nenechá v boji za Neho samých. Plus nás za to čaká večná odmena v nebi, čo je viac? A ako bonus, niekoho tým môžeme povzbudiť a pomôcť mu priblížiť sa k Pánovi.

Plug and Pray: Pane, verím Ti, že všetko, čo konáš a ešte vykonáš v mojom živote je len a len pre moje dobro. Taktiež verím všetkým Tvojím slovám, ktoré sú zaznamenané v Biblii, tak mi prosím pomáhaj aj podľa nich žiť a nenechať sa stiahnuť davovou psychózou tohto sveta, ktorá ide raz jedným smerom, raz druhým, ale takmer nikdy nie tým správnym. Prosím Ťa, zosielaj na nás svojho Ducha Svätého, najlepšieho poradcu na svete.

V akcii: Poď so mnou do toho a staň sa tiež Nikodémom, ktorý používal viac svoj rozum a zmysly, akoby mal slepo počúvať príkazy a zákazy farizejov. Skús sa dnes zamyslieť, ak by bola niekde negatívna zmienka o Ježišovi, cirkvi, ale aj keby si začul falošné klebety a ohováračky o nejakom človeku, čo je na tom PRAVDA, a keď zistíš, že nič alebo veľmi málo, skús priniesť druhým ozajstnú Pravdu, Cestu a Život. Predsa kto je pre teba Ježiš? 

EvanjeliumJn 7, 40-53

BonusLifehouse – Everything

Saška

17.03.2018 00:00