Biela sobota

Biela sobota

Skoro ráno, v prvý deň týždňa (nedeľa) dochádza k výnimočnému zvratu, ktorý má dosah na celé ľudstvo. Čo sa to vlastne stalo? Je pre mňa Ježiš ten, ktorého stretávam a denne spoznávam v ľuďoch alebo v osobnej modlitbe?

Evanjelium: Lk 24,1-12

 

Zamyslenie: Ten, ktorý za mňa zomrel, ktorý ma miluje a stará sa o mňa? Historicky to mám potvrdené. Ale vstal aj vo mne? Kdekoľvek teraz si, čokoľvek teraz robíš, zastav sa. Odpovedz na otázky: „Prečo hľadáte živého medzi mŕtvymi? Niet ho tu. Vstal z mŕtvych.“ Toto znamená čakať a prosiť od Ducha Svätého, aby cezo mňa rozprával o Ježišovi, aby som mala silu zvestovať Ho ľuďom cezo mňa. Staň sa darom z neba pre druhých. Všimni si Petra. Je to borec. Buďme aj my tí,  ktorých táto udalosť tak pohne, že vstaneme a budeme utekať do Božieho náručia. Tam nájdeme všetko čo potrebujeme.

 

Plug and Pray: Premohol smrť a zvíťazil. Ak chváliš Boha uprostred najhorších dní svojho života, diabol sa trasie. A Ty predsa víťazíš s Kristom a v Ňom máš istotu, preto ho chváľme už uprostred búrky!

 

V akcii: Bez dažďa by nikdy nič nerástlo. Nauč sa prijať búrky do Tvojho života.

 

Bonus: Čokoľvek teraz žiješ, ja sa starám a mám to pod kontrolou. Ver mi, aj keď to možno tak nevyzerá. Postarám sa. Ak máš pocit, že si vo svojich skúškach sám, určite si pusti toto video

 

 

 

Laura Tereza Nováková

20.04.2019 00:15