Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova

Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova

,,Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova.“ Súhlas a rozhodnutie, ktoré zmenili dejiny. Každý z nás sa už raz rozhodoval, aj pre Boha. A keby len raz.

Opakované pády, rozhodnutie znova kráčať podľa Božej vôle. Koľkokrát si aj ja poviem, že už nevládzem, že to už nemá zmysel, veď Boha to už nemôže baviť a ani mňa nebaví stále zlyhávať. Aj tak zlyhám, načo sa znova rozhodnúť pre Boha... Prirodzený, ale nesprávny postoj.

Z ľudskej stránky je Božia láska sčasti nepochopiteľná. Má naše opakované áno zmysel? Zvíťazíme niekedy na dlhšie ako deň? Pre Boha sme víťazi, pretože bojujeme v jeho línii. Máš Ducha Svätého a ten ťa uschopňuje bojovať, kráčať vpred, hoci si vyčerpaný z boja. Túži ti dať novú silu, oddych, viesť ťa tvojou cestou. Na tejto ceste sú samozrejme aj ťažkosti, ale je to jedinečná príležitosť zjavovať nebeského Otca na tejto zemi. Boh do teba vložil veľa potenciálu, talentov, dobrých vlastností, darov. Nemôže ho preto rozhodiť niekoľko pádov. Ži naplno, nie je to len o prežívaní a neustálom sťažovaní sa či trápení sa, že sme nedokonalí. Áno, občas musíš padnúť, znova vstať, ale Boh tvoju svätosť naplánoval aj s týmito pádmi. Občas príde aj trápenie, ale nie si v ňom sám. Boh je s tebou.

Boh ťa nehľadá dokonalého, ale ochotného. Boh sa ťa nevzdá, si navždy jeho, on sa už pre teba rozhodol a nikdy to nezmení. Ak padneš, len vstaň a znova povedz áno. Aj viac než 365-krát za rok. To nevadí. Tak veľa odvahy ísť vpred!

Evanjelium: Lk 1, 26 – 38

Plug and Pray: Ďakujem Ti, Ocko, že si a že to so mnou nikdy nevzdáš. Odpusť mi všetky pády, všetky momenty, keď si nebol na prvom mieste v istých oblastiach môjho života. Hovorím ti áno, znova. Hoci viem, že znova zlyhám. Neodrádza ma to, lebo tvoja láska ma ženie vpred a dáva mi silu vstať, ísť ďalej. Pomôž mi, Pane, žiť naplno, a nielen prežívať.

V akcii: Znova sa naplno rozhodni pre Pána. Stojí to tvoj čas, pár slov a odvahu.

Bonus: Buď tvoja vôľa

Kikuš

25.03.2020 00:00