Ísť za tebou, Ježiš

Ísť za tebou, Ježiš

Evanjelium: Lk 9, 22-25c


Ježiš povedal svojim učeníkom: „Syn človeka musí mnoho trpieť, starší, veľkňazi a zákonníci ho zavrhnú, zabijú ho, ale on tretieho dňa vstane z mŕtvych.“

A všetkým povedal: „Kto chce ísť za mnou, nech zaprie sám seba, vezme každý deň svoj kríž a nasleduje ma. Lebo kto by si chcel život zachrániť, stratí ho, ale kto stratí svoj život pre mňa, zachráni si ho. Veď čo osoží človekovi, keby aj celý svet získal, a seba samého by stratil alebo poškodil?!“


Zamyslenie:

Ísť za tebou, Ježišu...cesta plná lásky, no aj bolesti. Kríž si za mňa už vytrpel a ja sa už  nemusím báť, báť sa smrti. No koľko krát sa kríža bojím a utekám pred ním. No ty každý deň čakáš, že ho vezmem a spolu s tebou ho budem niesť. Že tú moju malú časť z tvojej dlhej krížovej cesty prejdem spolu s tebou. Ty mi každý deň vravíš: Neboj sa, som s tebou. 


Plug and Pray:

Pane Ježišu, veď moje kroky každý deň. Šup, môj malý krížik na plecia, ideme za Ježišom. Chcem zavrieť oči svojej duše, celý sa ti odovzdať a vykročiť na cestu spolu s tebou. 


V akcií:

Ak sa mi dnes prihodí niečo nepríjemné či bolestivé, spomeniem si, že práve teraz je blízko pri mne Ježiš a drží môj malý krížik. 

 

Bonus: „V smelej dôvere, kráčam vo viere každý deň“

 

Podcast:  https://anchor.fm/laura-zdruenie-mladch/episodes/Forty-For-You-3-3-2022-e1f3kfnIvka 

Laura

02.03.2022 22:34