Mám toho veľa... na rozdávanie.

Mám toho veľa... na rozdávanie.

Jeden túžil, druhý mal. Jeden bol vďačný aj za málo, čo dostal, druhý chcel ešte viac. Jeden bol na smiech, druhý sa hrdo búchal do pŕs.

Dnešné zamylsenie si môžeš aj vypočuť na Spotify

 

Som ako Lazár... Na smiech pre vieru, často potupený, s túžbami v srdci - no Boh je v tom so mnou. Preto sa neodvažujem povedať, že nie som bohatý. Ak moje srdce patrí Bohu, nemusím sa báť, že by som dopadol ako ten “fejkový” boháč. Som bohatý, ale naozaj! Som boháč, ktorý rozdáva (lásku, radosť, čas...) aj keď sa mu zdá, že sám nemá dostatok. Boháč, ktorý vidí drahokam v srdci svojho biedneho brata. A boháč, ktorý uveril, že Boh dáva bohatú odmenu svojim verným priateľom.

Nezáleží na tom, v akých podmienkach žiješ. Záleží na tom, kým si v Ňom.

 

Evanjelium: Lk 16, 19-31

 

Plug and pray: Pane ďakujem ti, že mi ukazuješ, že nezáleží na okolnostiach života. Som tu pre teba a chcem dávať druhým z toho, čo si mi ty sám dal. Hoci prežívam veľmi ťažký čas, pomôž mi prosím čerpať z tvojich zásob, aby ťa mohli ľudia vo mne spoznať, a tak ťa ešte viac milovať. Amen.

 

V akcii: Skús sa dnes podeliť s Bohom o tom, čo si v sebe nosíš. Daj si chvíľku čas na “vyžalovanie” sa Bohu. Otvor si pred ním srdce ukáž mu svoje jazvy a rany. On je na to pripravený.

 

Bonus: Niečo na povzbudenie pre TEBA!

 

 

 

Nika

04.03.2021 00:00