Nechápem...

Nechápem...

Zaujímavé, koľko otázok dostal Ježiš za tak krátky čas. Jedna za druhou. Aký zmätok a rozpaky dnes vnímame zo strany učeníkov. Pred ich očami sa niečo deje a oni nechápu “o čom Ježiš točí…”, aké “kšefty” s Judášom a kam chce ísť, kam ani Peter nemôže?! Nedáva im to logiku.

Dnešné zamylsenie si môžeš aj vypočuť na Spotify

Tiež som občas mimo z toho, prečo Boh nekoná tak a tak, prečo mi neodpovedá na moje otázky, prečo mám chaos vo veciach, za ktoré sa modlím? Prečo mám pochybnosti o tom, že Boh vie, čo robí?

Otázka na teba: Prečo chceš všetko vedieť?

Aj keby ti to Boh teraz hneď povedal, nebudeš chápať, pretože ešte neprišiel ten čas na to, aby si tomu porozumel. A Boh to vie, preto si to ZATIAĽ necháva pre seba.

Boh pre teba niečo veľké pripravuje. Dôveruj mu, že on vie, čo robí aj keď teraz nechápeš.

Evanjelium: Jn 13, 21-33. 36-38

Plug and pray: Môj Pane, stojím tu dnes pred tebou v bázni. Je toľko vecí, o ktoré sa staráš a ja to necítim. Toľko situácií, kedy ma chrániš a ja to nevidím. Ale viem, že si tu! Nech ma zaplaví tvoja láska Pane. Chcem ti byť verný v každom čase, keď mi veci nezapadajú do seba, keď nevidím tvoju ruku - verím, že vtedy si pri mne aj keď ťa nechápem.

V akcii: Skús sa dnes vrátiť späť a spomenúť si na všetky požehnania, ktoré ti dal Pán v čase, keď si nechápal. V čase, keď si pochyboval alebo keď ti bolo ťažko a nevládal si kráčať ďalej.

Bonus: Verný si!

 

Nika

30.03.2021 00:00