On s nami, Láska pretvára – tu som

On s nami, Láska pretvára – tu som

Aj nás Boh dnes posiela – možno do práce, možno do školy, možno niekoho navštíviť alebo nakúpiť, uvariť, napiecť, modliť sa... Pozýva nás tiež nechať sa milovať, pozýva nás obetovať sa.

Evanjelium: Jn 8, 21-30

 

Zamyslenie: V každom prípade – rovnako ako Ježiša – Otecko nás nenecháva samých, aj keď sme v púšti, je nami opovrhované, sme v pokušení, cítime sa v úzkosti. Keď robíme, čo sa Mu páči, vtedy Mu prenechávame priestor a v maličkostiach s Ním sa dejú veľké veci. Vo všednosti a vernosti, žiť ako milovaní... A Láska obráti koho chce.

 

Plug and Pray: Pane, prepáč, že niekedy sa mi nechce. Ocko, prepáč, že niekedy konám v svojej pýche, podvedome mi ide o sebarealizáciu alebo „meranie“ mojej duchovnej výkonnosti. Ježišu, celkom ma pretvor. Daj, nech som ochotným/ou nechať sa pretvárať, ísť tam, kde ma posielaš – do všedných i mimoriadnych činností a prinášať Lásku. Amen.

 

V akcii: Úplne obyčajný utorok? A predsa jedinečný dnešok. Stačí malé gesto lásky – dnes sa obetujem – nie ako otrok, ale ako dieťa Kráľa – z radosti, že je Boh so mnou urobím, čo sa Jemu bude páčiť. Magis – čosi (na)viac.

 

Bonus: Tu ma máš takého, aký som a s tým, čo mám... Tu ma máš, pošli mňa.

 

 

 

 

 

 

 

 

Laura

09.04.2019 00:15