Poď za mnou – urobíš to?

Poď za mnou – urobíš to?

Potom vyšiel von, videl TEBA sedieť na zastávke/v kaviarni/na prednáške/na pive/doma na gauči/v kostole...a povedal Ti: „Poď za mnou!“.

Evanjelium: Lk 5,27-32

 

Zamyslenie: Vstaneš a opustíš všetko, aby si nasledoval Ježiša? A keď Ježiš vraví všetko, myslí tým úplne VŠETKO – často aj rodinu, kamarátov, dobré pracovné miesto či školu, pohodlie, dobré vzťahy, zlozvyky či nejaké zábavky, no niekedy aj vlastné zdravie...dokážeš to? Ja zatiaľ nie... No práve preto dnes opäť počujeme túto Ježišovu výzvu. A tá je adresovaná všetkým. Ježišovi nezáleží na tom, kým si myslíš, že si, pretože On vidí, čo z Teba vždy bolo (Božie dieťa), na koho Ťa vie On premeniť. Paradoxne, čím slabšie a nehodnejšie sa cítiš, topíš sa v hriechoch, o to hlasnejšie Ťa Ježiš dnes, práve DNES volá k sebe. Urobíš to? Nemusíš sa pre začiatok vzdať všetkého, najdôležitejšie je rozhodnúť sa – potom to už pôjde, krôčik po krôčiku.

 

Plug and Pray: Pane, ďakujem Ti, že ma opäť voláš k sebe, že mi pripomínaš, kadiaľ mám kráčať v živote. Zároveň Ti zverujem všetky svoje starosti a strachy, odovzdať sa Ti úplne – vezmi si k sebe, prosím, moju pýchu, pohodlnosť, lenivosť, sebectvo, ustráchanosť, pocit menejcennosti, naničhodnosti a dodaj mi, prosím, odvahu rozhodnúť sa pre Teba naplno.

 

V akcii: Ježiš dnes prišiel volať hriešnikov, aby zmenili svoj život. Aj Ty sa dnes pokús zmeniť na sebe aspoň niečo – začni pracovať na nejakom svojom zlozvyku alebo zlej vlastnosti.

 

Bonus: Poznať Božie volanie 

 

 

 

Alex

09.03.2019 00:15