Projekt Forty for you ponúka duchovnú prípravu na Veľkú noc.

Projekt Forty for you ponúka duchovnú prípravu na Veľkú noc.

Realizačný tím projektu Forty for you v spolupráci s organizáciou Laura, združením mladých, neporušil ani tento rok svoju tradíciu a opäť prináša pôstne zamyslenia, prostredníctvom ktorých poskytuje priestor a podnety pre lepšie prežitie pôstneho obdobia a dôkladnejšiu duchovnú prípravu pred veľkonočnými sviatkami.

 

Tento rok sa do projektu zapojilo viac ako 40 dobrovoľníkov, ktorým sa podarilo vytvoriť hlboké zamyslenia. Pre priaznivcov a záujemcov budú dostupné v mobilnej aplikácii pre systém Android, na sociálnych sieťach a webových stránkach. Okrem toho sa so zamysleniami, podobne ako pri sesterskom Projekte Vianoce!, budú môcť stretnúť aj poslucháči rádia Mária.


V poradí už 8. ročník úspešného duchovného projektu Forty for you sa spustí na popolcovú stredu, teda 6. marca 2019 a trvať bude do Veľkonočného pondelka, teda do 22. apríla 2019. Cieľom projektu je predovšetkým poskytnúť mladým, ale nie len im, podnety a priestor k hlbšiemu prežívaniu pôstneho obdobia. Okrem toho, že sa projekt snaží pomáhať mladým v ich osobnom duchovnom raste, je jeho cieľom tiež rozvoj talentov dlhého radu dobrovoľníkov, ktorí sa do tohto projektu môžu zapojiť v rôznych formách. Najpočetnejšou skupinou dobrovoľníkov sú autori zamyslení, ktorí majú k dispozícii zoznam súradníc evanjelií na každý pôstny deň a môžu sa zapísať na ľubovoľný dátum a napísať text spolu s krátkou modlitbou a aktivitou, ktorá by ich zamyslenie pomohla uskutočniť v praxi. Okrem autorov sú pre projekt dôležití aj korektori či grafici a v neposlednom rade ľudia, ktorí sa starajú o to, aby komunikácia medzi jednotlivými článkami prebiehala plynule a aby bolo všetko na svojom mieste v ten pravý čas.


Projekt Forty for you nepredstavuje len teóriu , ako lepšie prežiť pôst. Silne podnecuje mladého človeka k skutkom na prehĺbenie jeho viery. „Keď sa zamýšľam ako ja vnímam celý projekt, je to jasné. For you...niečo pre teba! Niečo, čoho cieľom je tešiť, povzbudzovať, obohacovať iných. Je pre mňa nádherným pôstnym darom pre ľudí v dnešnej dobe. Pomáha prežiť štyridsať dní jednoduchšie, krajšie, no čo je podstatné, hlavne s veľkou hĺbkou vo vnútri. Nielen ako čas, kedy človek “nemôže“ počúvať príliš radostnú a hlasnú hudbu, nielen ako čas, kedy sa človek musí zriecť oveľa viac vecí ako obyčajne, nie len ako čas, kedy chodíme na krížovú cestu. Nielen ako čas, ktorý treba jednoducho “prežiť.“ S Forty for you sa dá prežiť pôst mimoriadne. Už druhý rok som súčasťou tvorby zamyslení a je to pre mňa veľká česť! Česť, že môžem aj ja svojou troškou prispieť k tak krásnemu dielu. Vydarenému projektu Fory for you držím palce aj naďalej, pretože ak by to malo aspoň jedinému človeku na svete vniesť do duše svetlo, nádej, či dokonca samotného Boha, bezpochyby to stojí za to!“
hodnotí projekt autorka Lenka.

Veronika

Laura

04.03.2019 10:10