Svetlo

Svetlo

V dnešnom svete plnom informácii, plnom dezinformácii, vo svete rozdelenom na mnoho strán, kde je lož zabalená v pozlátku pravdy a nespravodlivosť v škrupine spravodlivosti, vo svete, ktorý je rozbúreným morom, je potrebné mať nemenný a pevný bod.

Evanjelium: Jn 8, 12-20

 

Zamyslenie: V tomto čase „hmly“ a neistoty máme maják – Ježiša, Božieho Syna. On je svetlom aj cestou. Od krstu sme povolaní kráčať smerom ku Kristovi, k dokonalosti a k spáse. Robíme to? My už nemáme výhovorku farizejov, že nepoznáme Syna. My sme tí šťastní a požehnaní, ktorí dostali dar viery. Práve naša kresťanská viera ponúka korene, tradíciu, ponúka skúsenosti a presný návod na život, na priamu a jednoduchú cestu, kde je jasne vidno, kam treba kráčať a kam nie. 

 

Plug and Pray: Drahý nebeský Otec, dnes ďakujem z celého srdca za dar viery. Prosím Ťa, nauč ma prehlbovať si ju cez Tvoje slovo. Pomáhaj mi, aby bol môj život podobný čo najviac Tvojmu Synovi Ježišovi.

 

V akcii: Dnes si nájdi 10 minút na prečítanie úryvku zo Svätého Písma a krátke premýšľanie o tom, čo Ti chce dnes Boh povedať. Zver Bohu svoje starosti a radosti, v dôvere Ho pros, nech Ti ukáže cestu skrze svoje slovo. Otvor kdekoľvek. Funguje to!

 

Bonus: Otec biskup Haľko: Pochodeň (Manhattanské zamyslenia #7)

 

Paula

08.04.2019 00:15