Projekt: Vianoce!On vás bude krstiť Duchom Svätým

On vás bude krstiť Duchom Svätým

Projekt:Vianoce! |

V dnešnom evanjeliu sa stretávame s postavou Jána Krstiteľa ako predchodcom, ktorý ohlasuje príchod Ježiša Krista. Jána určite mnohí v tej dobe považovali za čudáka. Odev z ťavej srsti, kobylky, lesný med. Čo by sme si o ňom pomysleli dnes? Čítať ďalej »Otvor oči!

Otvor oči!

Projekt:Vianoce! |

Ľudí v týchto dňoch trápi čiastočná slepota. Idú po ulici a nezabudnú skontrolovať svoj vzhľad v najbližšom výklade. Make-up, účes, oblečenie – všetko sedí. Ich oči pritom stihnú zazrieť všetky zľavy a výhodné ponuky, a keď kútikom oka zazrú najbližší bankomat, všetko je v poriadku. Čítať ďalej »
Umenie žasnúť

Umenie žasnúť

Projekt:Vianoce! |

Táto stať evanjelia sa nachádza u Lukáša hneď po tom, ako sa apoštoli vrátili z cesty, na ktorú ich poslal Ježiš, a boli natešení, lebo videli veľké zázraky, ktoré sa diali v Jeho mene. Ježiš žasol s nimi a zaplesal v Duchu Svätom. Žasne nad tým, ako si Boh vybral ľudí z národa, aby im ukázal, že pred nimi stojí Boží syn. Prečo práve títo ľudia? Čítať ďalej »


Verím?

Verím?

Projekt:Vianoce! |

Pokračovanie tohto evanjelia hovorí, ako Ježiš povedal stotníkovi, nech ide, že sa stane, ako uveril (Mt 8, 13). Stotník, rímsky vojak, UVERIL. Čítať ďalej »Ježišu, spomeň si na mňa...

Ježišu, spomeň si na mňa...

Projekt:Vianoce! |

Typická scéna z Golgoty. Ježiš visiaci na kríži, vysmievajúci sa dav, dvaja lotri po stranách. Výjav, ktorý bolo na Golgote vidieť už určite mnoho ráz. Tentokrát sa však dialo niečo neobyčajné. Na kríži visel Kráľ. Mnohí to vedeli, no báli sa čokoľvek urobiť. Iní ho považovali za obyčajného človeka. Čítať ďalej »