Projekt: Vianoce!Ohúrení a zamyslení

Ohúrení a zamyslení

Projekt:Vianoce! |

Všetci sa divili, ale Mária zachovávala všetko a premýšľala o tom vo svojom srdci. Dnes je rušná doba. Veľa podnetov pôsobí na naše zmysly. Aj Vianoce sú vysvietené a rušné, valia sa na nás z obchodov, trhov, televízie. Čítať ďalej »To fakt?

To fakt?

Projekt:Vianoce! |

To fakt veríš, že máš nejakú odmenu v nebi – to je niečo ako karma? Čistota, to ešte niekto žije? A to akože ty chodíš na omšu aj inokedy ako v nedeľu? Ty sa fakt postíš? Modlíš sa ruženec? Veď ty si ako moja babka! Čítať ďalej »Mária - dokonalý vzor služby

Mária - dokonalý vzor služby

Projekt:Vianoce! |

Zamysleli sme sa niekedy, čo by sme urobili na Máriinom mieste? Bola človek ako my. Možno by sme chápali, keby si sadla a nechala sa obsluhovať, veď bola tehotná a nenosila v sebe hocikoho, ale samotného Boha. Ale práve preto, čo urobila, je nám najväčším vzorom služby. Čítať ďalej »


Láske treba uveriť

Láske treba uveriť

Projekt:Vianoce! |

Zveriť sa Márii znamená nechať sa ňou vychovávať. Ona nám sprístupňuje pravé poznanie Pána, lebo nás uvádza do hĺbky modlitby. Tu spoznávame, že základ života je LÁSKA, no nie naša láska k Bohu, ale JEHO láska k nám. Čítať ďalej »


Nie podľa mňa!

Nie podľa mňa!

Projekt:Vianoce! |

Často túžime po niečom, modlíme sa za to a potom, keď niečo nejde podľa nášho plánu, keď sa nám naše prianie nenapĺňa, bývame smutní, že nás Boh nevypočul. Je pre nás ťažké nechať Boha vládnuť nad naším životom, najradšej by sme si všetko sami nalinkovali, aby sa všetko dialo podľa našich predstáv. Čítať ďalej »


Zamilovaný muž

Zamilovaný muž

Projekt:Vianoce! |

Dnešné evanjelium nám ukazuje príbeh zamilovaného muža, ktorý na svoju vyvolenú čakal veľmi dlho a keď už to vyzerá, že budú môcť byť spolu, zrazu šok – zradila ho, je tehotná. Čítať ďalej »


Byť Ženou

Byť Ženou

Projekt:Vianoce! |

V dnešnom evanjeliu nám evanjelista Matúš ponúka Ježišov rodokmeň. Muži, muži a opäť muži, niekto by si mohol pomyslieť, že aká diskriminácia. Netreba však zabudnúť na päť žien, vďaka ktorým by to nebolo ono. Čítať ďalej »