Projekt: Vianoce!


Sweet  home

Sweet home

Projekt:Vianoce! |

Stotník z dnešného evanjelia hovorí: „Pane, nie som hoden, aby si vošiel pod moju strechu...“Azda nemal doma upratané a hanbil sa za neporiadok? Či nemal Ježišovi čo ponúknuť na občerstvenie? Alebo ho v srdci ťažilo niečo závažnejšie? Niekomu ublížil? To nevieme. Čítať ďalej »
Ty to ešte nevieš?

Ty to ešte nevieš?

Projekt:Vianoce! |

Dozvedela som sa skvelú novinu. Správa roka. O 4 týždne ku mne príde kráľ. A nielen ku mne, ale aj k TEBE. Ty o tom ešte nevieš? Už sú toho plné noviny...Mala by som napiecť koláče, upratať dom, kúpiť darčeky, ... Čítať ďalej »


Svetlo v nás

Svetlo v nás

Projekt:Vianoce! |

Dnes je ten deň, kedy si pripomíname príchod toho svetla na zem. Prišlo aj do môjho srdca? Naozaj som ochotný prijať to čisté svetlo, alebo hrozí, že u mňa nenájde pochopenie? Čítať ďalej »
Bok po boku (Forever & Ever)

Bok po boku (Forever & Ever)

Projekt:Vianoce! |

Ježiš, Ježíš, Jesus, Isus, Joshua, Gesù... ale i Kristus, Mesiáš, Rabbi a Emanuel. Napriek rôznym osloveniam, stále je to ten istý Boh, ktorý je s nami. Možno to teraz cítime trochu viac, keďže sa všade hovorí o Vianociach. A možno práve naopak. Čítať ďalej »


Haló, haló, spojíte ma s Ježišom?

Haló, haló, spojíte ma s Ježišom?

Projekt:Vianoce! |

Sú návštevy, ktoré máme radi, ale aj tie, ktorým by sme v istých chvíľach dvere radšej neotvorili. Aká bola táto? Návšteva, kde sa stretli dve ženy, ktoré pod srdcom nosili dvoch výnimočných mužov. Jeden básnik túto situáciu komentuje takto: „Dieťa v lone starenky, ústami svojej matky, pozdravuje Pána, ktorý je synom Panny“. To je ale komunikačný oblúk. Zvítanie prebehlo takmer bez slov a predsa Čítať ďalej »


Život bez strachu

Život bez strachu

Projekt:Vianoce! |

„Neboj sa, lebo si našla milosť u Boha...“ Áno, TY! Hovorí to aj Tebe! Neboj sa! Koľkokrát nami valcujú pocity strachu, nedôvery. Predstav si, aké by to bolo, keby sa namiesto strachu našou odpoveďou stala viera. Úprimná, čistá, oslobodzujúca. V maličkostiach, aj v dôležitých životných rozhodnutiach. Čítať ďalej »