Projekt: Vianoce!


Život bez strachu

Život bez strachu

Projekt:Vianoce! |

„Neboj sa, lebo si našla milosť u Boha...“ Áno, TY! Hovorí to aj Tebe! Neboj sa! Koľkokrát nami valcujú pocity strachu, nedôvery. Predstav si, aké by to bolo, keby sa namiesto strachu našou odpoveďou stala viera. Úprimná, čistá, oslobodzujúca. V maličkostiach, aj v dôležitých životných rozhodnutiach. Čítať ďalej »


Zázraky sa dejú

Zázraky sa dejú

Projekt:Vianoce! |

Zachariáš a Alžbeta boli starí a nemali deti. Zrazu prichádza archanjel Gabriel a hovorí: ... “Alžbeta ti porodí syna, syna, ktorý bude iný ako ostatní, proroka!“ Čítať ďalej »


Emanuel – Boh s nami

Emanuel – Boh s nami

Projekt:Vianoce! |

Ako dobre nám padne, keď nám niekto dá vedieť, že na nás myslí, že sa za nás modlí, že mu na nás záleží. Najviac sa to deje asi v deň našich narodenín alebo menín. Prichádzajú milé smsky, statusy, maily, telefonáty, darčeky... A my sa vtedy cítime milovaní a vďační za všetkých, ktorí na nás nezabudli. Čítať ďalej »


Rodinná kronika

Rodinná kronika

Projekt:Vianoce! |

Pri čítaní evanjelia dnešnej sv. omše si človek položí otázku, čo mi môže povedať toto čítanie rodokmeňa Ježiša Krista? Veď tam je kopec mien, mnohé také smiešne (Salmon, Obed, Zár, Sadok, ...) a žiadne poučné slová. No skúsme sa tu pozrieť na to, ako Duch Svätý vyzdvihol rodinu, Božiu rodinu. Čítať ďalej »


Prečo ste mu neverili?

Prečo ste mu neverili?

Projekt:Vianoce! |

V dnešnom evanjeliu bola zaujímavá Ježišova protiotázka: „Aj ja sa vás na niečo spýtam. Ak mi odpoviete, i ja vám poviem, akou mocou toto robím. Odkiaľ bol Jánov krst? Z neba, či od ľudí?“ A tým ich dostal. “Nevieme”. A teda odpoveď na svoju otázku nedostali. Čítať ďalej »
POHĽADaj v druhých dobro

POHĽADaj v druhých dobro

Projekt:Vianoce! |

Ježiš povedal zástupom: „Komuže prirovnám toto pokolenie? Podobá sa deťom, čo vysedávajú na námestí a pokrikujú na svojich druhov: ‚Pískali sme vám, a netancovali ste; nariekali sme, a neplakali ste.‘ Prišiel Ján, nejedol a nepil, a hovoria: ‚Je posadnutý zlým duchom.‘ Prišiel Syn človeka, je a pije, a hovoria: ‚Hľa, pažravec a pijan, priateľ mýtnikov a hriešnikov!‘ No múdrosť ospravedlňujú jej Čítať ďalej »


Násilníci sa ho zmocňujú

Násilníci sa ho zmocňujú

Projekt:Vianoce! |

Prichádzam do banky a už zďaleka sa na mňa usmieva slečna (alebo pani?) za okienkom. Príjemný upravený zovňajšok, presne sformulované vety, ktoré vytvárajú vo mne dojem, že má úprimný záujem mi pomôcť. Čítať ďalej »


A víťazom sa stáva...

A víťazom sa stáva...

Projekt:Vianoce! |

Idú Vianoce. Hurá! Blížime sa do cieľa, kedy si dáme darčeky a dobre sa odmeníme tonou jedla. Ruku na srdce, však ti prebehlo hlavou, že bremeno, ktoré ponúka Ježiš je ľahšie než to tvoje vo váhe? Fakt sa ti zdalo, že zomrieť zbičovaný, niesť dobrý kus cesty drevený kríž a nakoniec byť ukrižovaný je niečo ľahšie ako to, čo prežívaš ty? Čítať ďalej »