Projekt: Vianoce!


Postavený na skale

Postavený na skale

Projekt:Vianoce! |

Keď som si znova a znova čítal toto evanjelium, Ježiš mi ním dal veľmi jasné, no neľahké otázky. „Staviaš svoj život na skale?Majú tvoje životné rozhodnutia pevný základ?“ Čítať ďalej »List Ježiškovi

List Ježiškovi

Projekt:Vianoce! |

Mám spolužiačku, ktorá síce neverí v Boha, ale ešte stále píše na začiatku decembra list Ježiškovi. "Milý Ježiško, aj tohto roku som bola veľmi dobrá. Rodičov som poslúchala, sestre som požičiavala aj svoje najlepšie tričká a s autom som jazdila opatrne. Preto by ma pod stromčekom potešilo..." Čítať ďalej »


Stotníkova zodpovednosť

Stotníkova zodpovednosť

Projekt:Vianoce! |

Pri čítaní dnešného evanjelia ma oslovila práve postava stotníka – chlapa, človeka, pravdepodobne rímskeho vojaka s dobrým vojenským pracovným postom, ktorý volá za Ježišom a prosí ho, aby uzdravil jeho sluhu. Čítať ďalej »On nie je z tohto sveta!

On nie je z tohto sveta!

Projekt:Vianoce! |

Nieže by sa tu nezmestil, alebo by sme ho tu nechceli (aj keď niekedy to tak vyzerá), ale On má lepší svet. Má NEBO! Miesto, kde sa všetci majú radi. Miesto, kde sú všetci obklopení obrovskou a večnetrvajúcou LÁSKOU. A preto prišiel aj k nám, na zem, aby nám to pripomenul - že na nás čaká v nebi. Že nám tam pripravil špeciálne miesto – hneď blízko Neho. Čítať ďalej »