Projekt: Vianoce!


Čo to hovoria, je to dôležité?

Čo to hovoria, je to dôležité?

Projekt:Vianoce! |

Svetu patrí silný hlas, ktorý má obrovskú moc. Dokáže človeka vyhodiť na vrch slávy a rovnako tak aj zhodiť do priepasti. Je vôbec dôležité, čo hovorí svet? Ako hlasno diktuje? Dôležitejší sú blízki, vzťah s Ježišom, správny priateľ, rodičia... Mnohokrát vidíš všeličo. Nedovoľ, aby sa Ti podlomili nohy alebo aby si zostal znechutený. Človek, ktorý dokáže kľačať pred Bohom, môže stáť pred celým Čítať ďalej »


Nevyhoviem každému, nevadí! Stačí, keď budem potešovať Ježiša

Nevyhoviem každému, nevadí! Stačí, keď budem potešovať Ježiša

Projekt:Vianoce! |

Dnes je doba nárokov, doba porovnávania, povinností a vyslovených i nevyslovených požiadaviek. Niekedy sa možno necháme strhnúť týmto svetom – buď my sami zmýšľame „rôzne“ (a nie práve najlichotivejšie) o druhých, alebo si príliš pripúšťame názor druhých o nás a našej identite. No nikdy sa nebudeme páčiť každému! Správne veci niekedy vyžadujú, aby sme sa druhým nepáčili, a niekedy ani „v Čítať ďalej »


Počúvaj

Počúvaj

Projekt:Vianoce! |

Ježiš dnes hovorí o svojom predchodcovi - Jánovi Krstiteľovi. Na konci úryvku evanjelia vyzýva, aby tí, ktorí majú uši, počúvali. Ako počúvam - rodičov, priateľov, súrodencov? Ako počúvam Ježiša? Dnes sa všetci vyjadrujú ku všetkému - zdieľajú videá s postojmi, komentujú... Odvšadiaľ ide hluk, hudba, sme nervózni, keď nám do pozadia niečo nehrá, cítime sa trápne niekedy sme nesvoji. Nie som aj ja Čítať ďalej »


Jarmo Lásky

Jarmo Lásky

Projekt:Vianoce! |

Bremeno života sa nám zdá ťažké, lebo si naň často prihadzujeme svoj strach, nepokoj, nedôveru, výčitky..... Nevieme prijať jeho bremeno Lásky, ktoré nám dáva silu cez bezpodmienečný úprimný vzťah zniesť, čo nás postretne. Lebo vo vzťahu k Bohu milovať znamená predovšetkým NECHAŤ SA NÍM MILOVAŤ. Potrebujeme uveriť, že sme milovaní bezpodmienečne i s našou úbohosťou, takí, akí sme, nehľadiac na Čítať ďalej »


Chceš, aby našiel aj Teba?

Chceš, aby našiel aj Teba?

Projekt:Vianoce! |

Sme ako ovečky, ktoré majú svojho najlepšieho pastiera, no občas máme chuť vyjsť z davu a prechádzať po rôznych chodníkoch vlastnou cestou a aj keď máme rovnaký cieľ ako ostatné ovce, stále nás to ťahá niekam ďaleko. Občas si to ani sami neuvedomíme a ocitneme sa uprostred lesa medzi vlkmi. Náš pastier by bol za nás ochotný opustiť celé stádo, len aby sme sa vrátili späť, pretože on nás chce Čítať ďalej »


Slúžme si navzájom

Slúžme si navzájom

Projekt:Vianoce! |

Muž na nosidlách nemal sám silu prísť pred Ježiša a prosiť ho o uzdravenie. Jeho priatelia mu však pomohli. A keď prišli pred dom, narazili na druhú prekážku - nemožnosť dostať sa dnu. Toľko príležitostí vzdať sa a odísť. A nebyť uzdravený. Rozobrať strechu domu, ktorý im nepatrí, nie je práve najlepšia reklama u majiteľa domu. Napriek tomu všetkému sa nevzdali. Možno niekedy máme pocit, že už Čítať ďalej »


Čakať neznamená pasivitu ale prípravu

Čakať neznamená pasivitu ale prípravu

Projekt:Vianoce! |

Advent je časom očakávania. Čakanie však nie je pasívnou záležitosťou. Je to čas prípravy. Čas aktivity, pri ktorej sa dáva do poriadku čo treba. Lukáš píše o vyrovnávaní chodníkov a o zasypávaní jám, aby príchod Kráľa bol dôstojný. Často sa hovorí o potrebe pripraviť si aj srdce nielen domácnosť. Žiaľ, často sa to ešte vždy zanedbáva. Čítať ďalej »


Bohu nič nie je nemožné!

Bohu nič nie je nemožné!

Projekt:Vianoce! |

Pri čítaní Zvestovania si stále predstavím tú situáciu, veľmi mladé dievča, ktoré ešte ani netuší, kam sa má uberať jej život. Vychovaná v chráme, už nemá rodičov a je zasnúbená zrelému mužovi... Ktovie akú predstavu mala vtedy Mária?V ten deň sa zmenil celý jej život. Prišiel anjel a zvestoval jej, že bude Matkou Božieho Syna. Myslím, že “dnešná” žena by sa zľakla, že to je príliš. Veľakrát Čítať ďalej »


Zmiluj sa nad nami!

Zmiluj sa nad nami!

Projekt:Vianoce! |

On odchádzal. A oni išli za ním. Slepci. Predstav si: dedina, ulica, ruch, obchodníci, roľníci. Horúčava, prach, ľudia. A tu zrazu dvaja kričia – v tomto zanedbateľnom dni, v nepokoji bežného pondelka alebo utorka. Nahlas, na ulici, uprostred všetkých kričia. Blázni. A ešte aj „Syn Dávidov“ – titul, ktorý patril jedine Bohu. Čítať ďalej »


Tým, ktorí milujú Boha, všetko slúži na dobré

Tým, ktorí milujú Boha, všetko slúži na dobré

Projekt:Vianoce! |

Kto plní Božiu vôľu, ten vojde do Božieho kráľovstva. Aké jednoduché. Koľkokrát som sa ale Boha opýtal, čo je Jeho vôľa v mojom živote? Nerobím veci stále len podľa seba? Ako ťažko prijímam, keď sa niečo nedeje tak ako chcem ja. Chcem svoj život a jeho uberanie viesť podľa svojich predstáv - chcem mať takýto titul, takúto prácu, takéto auto, len takéhoto partnera, žiadnu chorobu, bolesť... Ako Čítať ďalej »