Projekt: Vianoce!


Projekt Vianoce

Projekt Vianoce

Projekt:Vianoce! |

Laura, združenie mladých pripravuje tradičný projekt adventných zamyslení pod názvom Projekt Vianoce! Každý deň bude uverejňovať zamyslenia mladých nad evanjeliom dňa. Čítať ďalej »To je nemožné

To je nemožné

Projekt:Vianoce! |

Predstav si, že sedíš vo svojej izbe a zrazu zažiari nekonečná svetelná žiara a vedľa teba sa zjaví Pánov anjel. Podíde k tebe a pošepne ti do ucha, že Boh sa rozhodol zveriť ti najcennejšiu vec, ktorá kedy na tento svet prišla. Čítať ďalej »
Čím sme si to zaslúžili?

Čím sme si to zaslúžili?

Projekt:Vianoce! |

Žijeme vo svete, v ktorom musíme najprv niečo urobiť, keď chceme niečo dosiahnuť. Hovorí nám o tom naše myslenie, rozum a skúsenosti. Ak chcem niečo v živote, v práci, v škole dosiahnuť, musím si to „zaslúžiť“, niečo pre to urobiť. Čítať ďalej »
Úprimné pozvanie

Úprimné pozvanie

Projekt:Vianoce! |

Tento text sv. Matúša je ako takou krátkou správou z novín – takmernič podstatné, ako keby sme čítali len nejakú udalosť, ktorá sa nás ani netýka. Človek sa potom sám seba pýta, načo evanjelista píše 17 veršov zdĺhavý a nudný životopis Krista, pričom jeho narodeniu venuje 5 veršov. Čítať ďalej »


,,Kto si ty?“

,,Kto si ty?“

Projekt:Vianoce! |

,,Čo hovoríš o sebe?“ – túto otázku adresovali Jánovi farizeji. Ján mal na ňu aj jednoznačnú odpoveď – vedel, kto je. A ty? Kto si ty? Vieš? Istotne by sme na tieto otázky vedeli nejako odpovedať, otázne však je či pravdivo. Ján mal v tom jasno, ale my v tom často jasno nemáme. Čítať ďalej »