Projekt: Vianoce!


Brať alebo dávať? – Oboje!

Brať alebo dávať? – Oboje!

Projekt:Vianoce! |

Zamyslenie: Už asi každý zažil tú chvíľu, keď si povedal: „Som úplne vyčerpaná/ý.“ Potom ale prišiel nejaký človek alebo situácia, keď ste znova pookriali. Ba možno si to bol/a práve Ty, kto takto zapálil človeka. Myslím, že ľudia na vrchu s Ježišom na tom boli podobne... Vyčerpaní, hladní, no skrátka boli na tom zle. ALE Ježiš sa o nich postaral, keď dal chlapec všetko, čo mal, dával to apoštolom Čítať ďalej »


Projekt Vianoce

Projekt Vianoce

Projekt:Vianoce! |

Laura, združenie mladých pripravuje tradičný projekt adventných zamyslení pod názvom Projekt Vianoce! Každý deň bude uverejňovať zamyslenia mladých nad evanjeliom dňa. Čítať ďalej »To je nemožné

To je nemožné

Projekt:Vianoce! |

Predstav si, že sedíš vo svojej izbe a zrazu zažiari nekonečná svetelná žiara a vedľa teba sa zjaví Pánov anjel. Podíde k tebe a pošepne ti do ucha, že Boh sa rozhodol zveriť ti najcennejšiu vec, ktorá kedy na tento svet prišla. Čítať ďalej »
Čím sme si to zaslúžili?

Čím sme si to zaslúžili?

Projekt:Vianoce! |

Žijeme vo svete, v ktorom musíme najprv niečo urobiť, keď chceme niečo dosiahnuť. Hovorí nám o tom naše myslenie, rozum a skúsenosti. Ak chcem niečo v živote, v práci, v škole dosiahnuť, musím si to „zaslúžiť“, niečo pre to urobiť. Čítať ďalej »
Úprimné pozvanie

Úprimné pozvanie

Projekt:Vianoce! |

Tento text sv. Matúša je ako takou krátkou správou z novín – takmernič podstatné, ako keby sme čítali len nejakú udalosť, ktorá sa nás ani netýka. Človek sa potom sám seba pýta, načo evanjelista píše 17 veršov zdĺhavý a nudný životopis Krista, pričom jeho narodeniu venuje 5 veršov. Čítať ďalej »