Projekt: Vianoce!


Značka: Odpustenie

Značka: Odpustenie

Projekt:Vianoce! |

Pamätám si na jednu štúdiu, ktorú som čítala na internete. Hovorilo sa v nej o človeku a slovách, ktoré najmenej radi používame. Čo myslíte, ktoré tam patrili? Ja Vám to prezradím. Slová ocenenia (ďakujem, prosím), slová chvály (výborná práca), slová sebakritiky (spravil som chybu), slová odpustenia (prepáč, odpusť). Čítať ďalej »


Šťastie forever!

Šťastie forever!

Projekt:Vianoce! |

Náš dobrý Boh má pre nás ďalšiu dobrú správu! Presne to máme my, ľudia, radi. On nás pozná a dobre to vie. Vie, že túžime po šťastí. Vo svojom Slove nám na to odpovedá: „A každé telo uvidí Božiu spásu.“ Myslí na nás. Chce nám dožičiť trocha neba už aj tu na zemi, chce nám dožičiť „Vianoce“. Ako? Kedy? Čítať ďalej »To nie ja, to On!

To nie ja, to On!

Projekt:Vianoce! |

Ježiš je ten, ktorý má moc. Často si myslím, že dokážem zvládnuť môj život sám. Vystačím si so svojimi schopnosťami. To je však jeden z najväčších omylov, ktorý môžem urobiť. Čítať ďalej »


Postavený na skale

Postavený na skale

Projekt:Vianoce! |

Keď som si znova a znova čítal toto evanjelium, Ježiš mi ním dal veľmi jasné, no neľahké otázky. „Staviaš svoj život na skale?Majú tvoje životné rozhodnutia pevný základ?“ Čítať ďalej »List Ježiškovi

List Ježiškovi

Projekt:Vianoce! |

Mám spolužiačku, ktorá síce neverí v Boha, ale ešte stále píše na začiatku decembra list Ježiškovi. "Milý Ježiško, aj tohto roku som bola veľmi dobrá. Rodičov som poslúchala, sestre som požičiavala aj svoje najlepšie tričká a s autom som jazdila opatrne. Preto by ma pod stromčekom potešilo..." Čítať ďalej »


Stotníkova zodpovednosť

Stotníkova zodpovednosť

Projekt:Vianoce! |

Pri čítaní dnešného evanjelia ma oslovila práve postava stotníka – chlapa, človeka, pravdepodobne rímskeho vojaka s dobrým vojenským pracovným postom, ktorý volá za Ježišom a prosí ho, aby uzdravil jeho sluhu. Čítať ďalej »On nie je z tohto sveta!

On nie je z tohto sveta!

Projekt:Vianoce! |

Nieže by sa tu nezmestil, alebo by sme ho tu nechceli (aj keď niekedy to tak vyzerá), ale On má lepší svet. Má NEBO! Miesto, kde sa všetci majú radi. Miesto, kde sú všetci obklopení obrovskou a večnetrvajúcou LÁSKOU. A preto prišiel aj k nám, na zem, aby nám to pripomenul - že na nás čaká v nebi. Že nám tam pripravil špeciálne miesto – hneď blízko Neho. Čítať ďalej »