Projekt: Vianoce!
Čo ty na to?

Čo ty na to?

Projekt:Vianoce! |

Dnes ma Ježiš konfrontuje s mojou lenivosťou a s mojimi planými sľubmi. Koľkokrát sa aj ja správam ako prvý syn? Som majstrom prokrastinácie, vždy si poviem, že neskôr, že to „nehorí”, veď sa nájdu iní, ktorí to spravia. Alebo som ako druhý syn? Čítať ďalej »


Konať rozhodnutia

Konať rozhodnutia

Projekt:Vianoce! |

Každý deň sa stretávame s mnohými rozhodnutiami. S tými ľahšími – čo si oblečieme, či si ustelieme posteľ; no taktiež sa stretávame s ťažšími, napríklad či sa prežehnáme na verejnosti, alebo či pomôžeme neznámemu človeku. Čítať ďalej »


Nie ja, ale On je podstatný.

Nie ja, ale On je podstatný.

Projekt:Vianoce! |

V rozprávkach či filmoch často vidíme sluhov alebo asistentov, ktorí vykonávajú to, čo im zadajú nadriadení. Často vo svojej činnosti nenachádzajú naplnenie alebo majú pocit, že ich potenciál nie je využitý dostatočne. Byť však služobníkom Boha predstavuje úplne iný level. Čítať ďalej »


Využitie času

Využitie času

Projekt:Vianoce! |

Každý z nás už počul od priateľa pred nejakou akciou povedať: „Mne sa nedá, ja nemám čas.“ Mnohokrát sa stretávame so situáciou, že sa mu iba nechcelo a celý ten čas robil doma iba samé nedôležité veci. Čítať ďalej »
Okná umyté?

Okná umyté?

Projekt:Vianoce! |

Vianoce sa nezadržateľne blížia každým dňom. V nejednej domácnosti stúpa tlak, keď sa pozeráme von oknom. Okná neumyté! Pozriem do špajze... Furt ešte nenapečené! Ako mám toto všetko stihnúť? Začína na nás doliehať stres, panika, sme nervózni a je lepšie sa nám radšej vyhnúť. Čítať ďalej »