Projekt: Vianoce!


Nový oheň

Nový oheň

Projekt:Vianoce! |

Aj nás Ježiš posiela všade, kde treba, aby zazneli slová uistenia a nádeje. Ján bol v žalári – a možno pochyboval či to celé má zmysel. Či práve Ježiš je čakaný Vykupiteľ a či nebude jeho národ čakať ďalšie desaťročia či storočia. Čítať ďalej »Komu sa chcem páčiť?

Komu sa chcem páčiť?

Projekt:Vianoce! |

100 ľudí, 100 chutí. Na toho istého človeka môžu byť rovnako vznesené pochvaly (ako sa moderne oblieka; aký je štedrý...) ako aj odsúdenia (ten už nevie, čo od dobroty na seba; rozhadzuje, kade chodí...). Čítať ďalej »


Božie kráľovstvo treba dobýjať

Božie kráľovstvo treba dobýjať

Projekt:Vianoce! |

Dnešné Evanjelium znie znovu tak radikálne a odradzujúco. Ale predsa jedna veta nám hovorí o tom, ako sa dostať do neba, a to práve tá najhoršia: „Od dní Jána Krstiteľa podnes trpí nebeské kráľovstvo násilie a násilníci sa ho zmocňujú.“ Čítať ďalej »


Pozvi Ježiša do svojho života

Pozvi Ježiša do svojho života

Projekt:Vianoce! |

Ježiš nás ľudí pozná veľmi dobre. Máme toho veľa, sme deťmi, rodičmi, pracovníkmi, podnikateľmi, študenti, mladí, starší, zdraví, chorí, … Žijeme v kolobehu vecí, ktoré idú niekedy rýchlejšie ako my. Niekedy sa snažíme robiť všetko naraz a ešte aj na 110% a sme z toho frustrovaní, unavení, preťažení… Čítať ďalej »

Uzdravení

Uzdravení

Projekt:Vianoce! |

K Ježišovi prichádzali zástupy – a prinášali mu chorých, slepých, mrzákov a nemých, pretože (u)verili, že v ňom môžu nájsť uzdravenie, prijatie a nádej. Veríš, že v ňom nájdeš uzdravenie aj ty? Čítať ďalej »