Projekt: Vianoce!


Výzva

Výzva

Projekt:Vianoce! |

Bežná situácia v rodine, keď mamka alebo ocko niečo nakáže, či od nás niečo žiada a my máme zrazu veľa učenia, súrne stretnutie, projekt do školy alebo si chceme len tak poleňošiť a výzva pomôcť prichádza nevhod. Sme nahnevaní, ako si to mohli dovoliť obmedziť nás, niečo od nás žiadať. Kiež by sme sa na to pozreli z ich strany. Čítať ďalej »


Odkiaľ je Kristova moc

Odkiaľ je Kristova moc

Projekt:Vianoce! |

Najväčšia pointa tohto evanjelia je, že ak by veľkňazi odpovedali správne, Ježiš by im vôbec nemusel odpovedať na ich otázku. Našli by odpoveď sami. Totiž na to, aby vôbec dokázali odpovedať, museli by prejsť z ľudských ciest rozmýšľania na tie Božie. Čítať ďalej »


Čo mám teda robiť?

Čo mám teda robiť?

Projekt:Vianoce! |

Dnes je tretia adventná nedeľa. Vianoce predo dvermi a ty si možno ešte len začal kupovať darčeky, organizovanie Jasličkovej pobožnosti je v plnom prúde, v diári ti svietia prvé skúšky či písomky, a tuším si si dal aj dajaké to predsavzatie, že sa vnútorne dobre pripravíš na Vianoce. Čítať ďalej »


Lebo Bohu nič nie je nemožné

Lebo Bohu nič nie je nemožné

Projekt:Vianoce! |

Boh má s každým svoj plán. Chce cez nás zachraňovať ľudí okolo nás. Ježiš neprišiel na tento svet, aby sme mu slúžili, ale preto, aby nám dal večný život. Aby sme mohli dať Ježišovi svoj život, musíme Ho najskôr spoznať, aby sme vedeli, komu sa chceme odovzdať. Čítať ďalej »


No problem, Jesus

No problem, Jesus

Projekt:Vianoce! |

Zasa toľko práce. Zasa nestíham odpísať na maily. Povinnosti sa kopia. A vôbec neviem, čo so mnou bude o dva roky. Čo bude v škole? Čo tento vzťah? A čo tamten? Kde je moja budúcnosť? Prečo je to takto? Čítať ďalej »