Projekt: Vianoce!


To fakt?

To fakt?

Projekt:Vianoce! |

To fakt veríš, že máš nejakú odmenu v nebi – to je niečo ako karma? Čistota, to ešte niekto žije? A to akože ty chodíš na omšu aj inokedy ako v nedeľu? Ty sa fakt postíš? Modlíš sa ruženec? Veď ty si ako moja babka! Čítať ďalej »Mária - dokonalý vzor služby

Mária - dokonalý vzor služby

Projekt:Vianoce! |

Zamysleli sme sa niekedy, čo by sme urobili na Máriinom mieste? Bola človek ako my. Možno by sme chápali, keby si sadla a nechala sa obsluhovať, veď bola tehotná a nenosila v sebe hocikoho, ale samotného Boha. Ale práve preto, čo urobila, je nám najväčším vzorom služby. Čítať ďalej »


Láske treba uveriť

Láske treba uveriť

Projekt:Vianoce! |

Zveriť sa Márii znamená nechať sa ňou vychovávať. Ona nám sprístupňuje pravé poznanie Pána, lebo nás uvádza do hĺbky modlitby. Tu spoznávame, že základ života je LÁSKA, no nie naša láska k Bohu, ale JEHO láska k nám. Čítať ďalej »


Nie podľa mňa!

Nie podľa mňa!

Projekt:Vianoce! |

Často túžime po niečom, modlíme sa za to a potom, keď niečo nejde podľa nášho plánu, keď sa nám naše prianie nenapĺňa, bývame smutní, že nás Boh nevypočul. Je pre nás ťažké nechať Boha vládnuť nad naším životom, najradšej by sme si všetko sami nalinkovali, aby sa všetko dialo podľa našich predstáv. Čítať ďalej »


Zamilovaný muž

Zamilovaný muž

Projekt:Vianoce! |

Dnešné evanjelium nám ukazuje príbeh zamilovaného muža, ktorý na svoju vyvolenú čakal veľmi dlho a keď už to vyzerá, že budú môcť byť spolu, zrazu šok – zradila ho, je tehotná. Čítať ďalej »


Byť Ženou

Byť Ženou

Projekt:Vianoce! |

V dnešnom evanjeliu nám evanjelista Matúš ponúka Ježišov rodokmeň. Muži, muži a opäť muži, niekto by si mohol pomyslieť, že aká diskriminácia. Netreba však zabudnúť na päť žien, vďaka ktorým by to nebolo ono. Čítať ďalej »


Temnota viery

Temnota viery

Projekt:Vianoce! |

Otázka Jána Krstiteľa sa nám môže zdať zvláštna pre muža jeho charakteru. Táto otázka je však plne na mieste. Boh nám do života posiela „temnoty viery“, kedy sa máme pýtať a hľadať cestu. Čítať ďalej »


Výzva

Výzva

Projekt:Vianoce! |

Bežná situácia v rodine, keď mamka alebo ocko niečo nakáže, či od nás niečo žiada a my máme zrazu veľa učenia, súrne stretnutie, projekt do školy alebo si chceme len tak poleňošiť a výzva pomôcť prichádza nevhod. Sme nahnevaní, ako si to mohli dovoliť obmedziť nás, niečo od nás žiadať. Kiež by sme sa na to pozreli z ich strany. Čítať ďalej »


Odkiaľ je Kristova moc

Odkiaľ je Kristova moc

Projekt:Vianoce! |

Najväčšia pointa tohto evanjelia je, že ak by veľkňazi odpovedali správne, Ježiš by im vôbec nemusel odpovedať na ich otázku. Našli by odpoveď sami. Totiž na to, aby vôbec dokázali odpovedať, museli by prejsť z ľudských ciest rozmýšľania na tie Božie. Čítať ďalej »