Ako veľmi dôverujem Bohu?

Naša štvormesačná dcéra mala problémy s trávením. Neustále vracanie sa postupne zhoršovalo. Verdikt lekárky bol jednoznačný: Musí ísť na operáciu.

Nasledovalo rýchle zbalenie vecí a manžel nás urýchlene viezol na Kramáre do detskej nemocnice na urgentný príjem. Lekári urobili posledné kontrolné vyšetrenia, vzali krv a ocitli sme sa v nemocničnej izbe. Popri mnohých myšlienkach a otázkach doktorov sa ma zmocňoval obrovský strachu o našu malú a tak krehkú dcéru, ktorá mala ležať o pár hodín na stole chirurgov. Bolo mi tak ťažko odovzdať všetko do rúk Najvyššieho Boha a „len“ veriť. Nechať sa unášať jeho mocou. Jednoducho spoľahnúť sa na Neho.

Stáva sa mi to takmer vždy. Príde nejaký problém, prekážka, bolesť, trápenie. Svet sa akoby uzavrie do úzkeho priestoru reality prežívania, kde je veľmi málo priestoru pre Boha. Hoci tak nejako prirodzene idú myšlienky smerom nahor s prosbou, s túžbou o vyslyšanie, aby všetko dobre dopadlo. Ale ako veľmi úprimne to myslím s vedomím úplného odovzdania sa?

Evanjelium: Mt 8, 5-11

Plug and Pray: Bože, ty si uzdravil stotníkovho sluhu pre jeho vieru. Prosím posilňuj moju vieru, aby som ti úplne dôveroval/a, lebo ty si Všemocný Boh a ja túžim byť nástrojom v Tvojich rukách.

V akcii: Pomodli sa „Verím v Boha“.

Bonus: Dôveruješ?

Radka

02.12.2019 00:00