Lebo Bohu nič nie je nemožné

Lebo Bohu nič nie je nemožné

„Čakáme dieťatko!“ - veta, ktorú chce vysloviť takmer každá žena. Zistenie, že je tehotná zväčša sprevádza nesmierne šťastie a vďačnosť, ktoré sa bije s obrovskými obavami a mnohými otázkami.

Čo prežívala Mária? Prišiel za ňou anjel a povedal jej niečo, čo logicky, ani biologicky nebolo a ani nie je možné. Mala počať bez muža „len“ z vôle Boha. Niečo tak absurdné. Následky tehotenstva mimo manželského zväzku boli veľmi jednoznačné. Ukameňovanie. Mária berie na seba riziko smrti a podriaďuje sa Božiemu plánu. Absolútne odovzdáva svoj život do Jeho rúk, bez najmenšieho zaváhania. Poslúchla bez výhrad.

Ako veľmi sme naklonení poslušnosti voči Bohu? Nevyberáme si len to, čo sa nám páči, hodí a len to, čo je pre nás možné? Uvedomujeme si dostatočne veľkosť, silu a moc Boha, pre ktorého nie je nič nemožné?

Evanjelium: Lk1, 26-38

Plug and Pray: Mária, ty si uverila slovám anjela a dovolila si, aby si bola chrámom Božieho Syna. Vypros nám silu odovzdávať každý deň svoj život a otvárať sa Božím plánom. Hľa služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova.

V akcii: Poznáš Božie zámery v tvojom živote? Porozmýšľaj, zotrvaj v tichu v modlitbe.

Bonus: Anjel Pána

Radka

20.12.2019 00:00