Objavuj čaro jednoduchosti

Objavuj čaro jednoduchosti

„A blahoslavená je tá, ktorá uverila...“ takto zneli slová Alžbety, keď zazrela Máriu. Denne sa stýkame so stereotypom, často zažívame ťažkosti a hoci veľakrát ani nevieme odkiaľ pochádzajú, stále sa snažíme svojimi vlastnými silami zahnať a vyriešiť všetky problémy. Problém skôr je, koľkokrát si v tomto uponáhľanom svete spomeniem na to, že – aha, veď ja mám Boha. Veľmi málo, ja určite. No krásne je, ako sa mi stále pripomína a možno sa zdá, že toto evanjelium je úplne o niečom inom. Samozrejme sa v ňom každý nájde, ale myšlienkou celého tohto evanjelia je práve vernosť. Vernosť, ktorá sprevádzala Máriu, ktorá „bez mihnutia oka“ prikývla na Božie volanie. Plnila Jeho vôľu, lebo cítila Jeho prítomnosť v každej chvíli, pretože ona naňho nezabúdala. Nezabúdajme ani my na Toho vďaka ktorému sme, pretože On je dobrý Boh, On jediný má toľkokrát právo zabudnúť na nás, ale On to nerobí. Naopak, z lásky nám dáva svojho Syna, ktorý nám lásku neustále dokazuje.

Prug and Pray: Pane, dnes Ťa prosím, aby som si všímal viac maličkosti a nechal sa unášať Tvojou láskou. Prosím Ťa, aby som sa pripodobnil Márii, ktorá sa nebála povedať Ti áno, veď cez ňu môžeme spoznať Lásku, Tvojho syna, ktorý príde už o chvíľu. Amen.
 
V akcii: Skús dnes niekomu urobiť radosť, pochváliť ho za maličkosť. Snaž sa v tých maličkostiach vidieť Boha a tým si ho aj pripomenúť.
 
Evanjelium: Lk 1, 39-45

 

Bonus: Objav čaro jednoduchosti :)

„Jednoduchosť cesty dôvery v Boha nás takmer desí. Sme takí komplikovaní, až si myslíme, že aj tajomstvo dobrého kresťanského života musí byť komplikované.“ — Benedict J. Groeschel
 
Soňa

Laura

21.12.2018 07:30