Už si to zažil a zažiješ to znova

Už si to zažil a zažiješ to znova

Učeníci to už videli a zažili, Ježiš pred ich očami už raz rozmnožil chleby. Pred chvíľou videli, že nemí hovoria, mrzáci sú zdraví, slepí vidia. A napriek tomu sa Ježiša pýtajú: „Kdeže vezmeme na púšti toľko chleba, aby sme nasýtili takýto zástup?”

Ako sa to vôbec mohli opýtať? Tak ako my, napriek tomu, že sme s Ježišom už nejaký ten čas a zažili sme už nejedno „rozmnoženie chleba“ sa v situácii, keď sa ocitneme na púšti, pýtame: Ježišu, ako to zvládnem, keď som prišiel o prácu, keď ma vyhodili zo skúšky, keď ma niekto opustil? Ježišu, pozri, aké je to pre mňa ťažké a mám pocit, že to nedám, neviem s tým nič urobiť, veď si už hľadám prácu tak dlho. Ježiš to dokáže, už si to zažil a zažiješ to znova.

 

Plug and Pray: Pane, Ty vidíš, že mi je ťažko, že sú veci, s ktorými nedokážem pohnúť, že mi je tak ťažko veriť ti, lebo mám len 7 rybiek a z toho je predsa nemožné nakŕmiť zástup, že sú veci, ktoré nedokážem zmeniť. Prosím, pomôž mi dôverovať Ti.

 

V akcii: Dnes si spomeniem v modlitbe na „moje rozmnoženie chleba“ – na zázraky, ktoré Ježiš v mojom živote za posledný čas urobil, a zapíšem si ich.

 

Evanjelium: Mt 15, 29 – 37

 

Bonus: Chiare zomreli 2 deti a dostala rakovinu, je to niečo, čo by položilo hocikoho, prečítaj si o zázraku, ktorý urobil Ježiš v jej živote

P. S.

07.12.2017 00:00