Vianoce sa blížia! Ako sa na ne pripraviť?

Vianoce sa blížia! Ako sa na ne pripraviť?

Laura, združenie mladých pre Vás pripravila projekt adventných zamyslení a už o pár dní ho odštartuje!

Tím Projektu Vianoce aj tento rok pripravuje krátke adventné zamyslenia, ktoré chcú inšpirovať a obohatiť v čase adventu všetkých ľudí dobrej vôle. Zamyslenia nie sú biblickými komentármi k Svätému písmu, sú skôr zdieľaním mladých ľudí o tom, ako oni vnímajú evanjelium a ako sa im Boh cez svoje Slovo prihovára. Súčasťou textu sú aj úlohy, ktoré sú označené ako „V akcii“ a viažu sa na konkrétne zamyslenia, pričom v podstate ide o malé adventné predsavzatia.
 
Naším cieľom je pomáhať čitateľom pri budovaní vzťahu s Bohom prostredníctvom modlitby a konkrétnej stati zo Svätého písma, a tak ich pripraviť na pokojné a plnohodnotné prežívanie vianočných sviatkov. Vnímame, že mladí ľudia túžia čítať evanjelium, často si však nevedia
nájsť potrebný čas a potrebujú niekoho, kto by ich v tom sprevádzal. Myslíme si, že práve v tomto smere dáva Projekt Vianoce mladým ľuďom skvelú príležitosť rásť vo viere a pripraviť sa na Vianoce.
 
„Ďakujeme všetkým našim dobrovoľníkom, ktorí aj tento rok venovali svoj čas i námahu tomu, aby zamyslenia nielen napísali, ale aj nahrali do audioformátu, či sa podieľali na projekte akýmkoľvek iným spôsobom. Veľmi si to vážime a veríme, že Projekt Vianoce môže priniesť veľa dobra počas tohto adventu,“ hovorí Anička, spoluorganizátorka projektu. 
 
Projekt Vianoce uverejní prvé zamyslenie na prvú adventnú nedeľu – 27.novembra. Zamyslenia budú pribúdať každý deň od prvej adventnej nedele až do 26. decembra. Čitatelia nás nájdu na Facebooku pod názvom projektu alebo na našej domovskej stránke laura-mladez.sk, tiež aj na Instagrame pod názvom lauramladez. Zároveň si zamyslenia môžete vypočuť aj v Rádiu Mária a na Spotify.

Laura

25.11.2022 07:19