Zvláštna matematika

Zvláštna matematika

Podľa štandardnej matematiky dnešným dňom vstupujeme do druhej polovice adventného času. No v evanjeliu dnes Ježiš ponúka akúsi úplne inú matematiku. Ten, čo je menší, je vlastne väčší? Veď to je úplne na hlavu, povieš si.

Zamyslenie: Toto zvláštne porovnávanie však nechce nabúrať matematiku sveta, ono nás chce iste pozvať k pokore. K pokore, ktorá je pravdou o sebe samom. Veď človeku sa môže veľmi ľahko stať, že sa nechá unášať vlnou svojej „veľkosti“, kedy na prvom mieste stojí moje vlastné ja, ktoré je také úžasné, že sa už pomaly spolieha iba na seba. Alebo nás naopak občas môže topiť aj vlna našej „malosti“, kedy si hovoríme, že sme úplne na nič, nič nedokážeme, nikto o nás ani nezakopne. Ale je jeden či druhý postoj skutočne pravdivý? No vidíš. A to je výzva matematiky dnešného evanjelia. Výzva pokory, v ktorej uznávam svoje slabosti i talenty a z ktorej predovšetkým vychádza vďačnosť za nekonečnú Božiu lásku.

 

Evanjelium: Mt 11, 11 – 15

 

Plug and Pray: Pane, ďakujem Ti za všetko, čo si mi v živote dal. Veď nemám nič, čo by nebolo od Teba. Aj keď na to často zabúdam, verím, že prebývaš v mojom srdci. Chcem Ťa v ňom dnes znovu objaviť, stretnúť a spolu s Tebou sa učiť pravej pokore.

 

V akcii: Zastav sa dnes v kaplnke či kostole a nájdi si chvíľku na osobnú adoráciu. Nehovor veľa. Uvedom si Božiu prítomnosť a zotrvaj v nej taký, aký si. Nechaj sa Bohom milovať.

 

Bonus: Pokora je zaiste aj o učení sa prijať a prejavovať tú každodennú „obyčajnú“ lásku

abba

14.12.2017 00:00