Dievčenský volejbal je psycho

Dievčenský volejbal je psycho

Minulý víkend sa tretíkrát uskutočnilo volejbalové sústredenie, ktorého sa zúčastnili dievčatá z Prešova, Popradu a Michaloviec. Tento víkend bol o niečo málo výnimočnejší: svojou návštevou Michalovce poctil i skúsený volejbalista z Dubnice nad Váhom, ktorý dievčatá na PGSI pripravuje už piaty rok, Juraj Bartoš.

Tento víkend sa malo definitívne rozhodnúť, či dievčatá so svojimi volejbalovými schopnosťami poputujú až do Nemecka.

Plné strachu a obáv sa dievčatá v piatok večer zvítali a v sobotu sa to všetko definitívne začalo.

Celé sobotňajšie doobedie dievčatá strávili v telocvični a zohrávali sa. Samozrejme, víkend nemohol prebiehať bez komplikácii. Našej parťačke Vierke nebolo veľmi dobre, takže sa na tréning nemohla dostaviť, a navyše po 15 minútach trénovania našej hráčke Miške z Prešova poriadne opuchlo koleno, čo ju definitívne vylúčilo z hry na celý víkend. To znamená, že v sobotu v definitívnej zostave trénovalo 5 dievčat, čo je naozaj neuspokojivý počet.

I napriek ťažkostiam sme si dobre zahrali a poobede dopriali výborný koláčik. Popri relaxe a oddychu dievčatá s Jurom viedli dôležitú konverzáciu o hre, postaveniach, ďalšom sústredení, či nábore nových dievčat, keďže tento rok je ich počet naozaj žalostný. Po dojedení koláčika následoval ďalší tréning a nakoniec "krátky" zápas.

Deň sme zakončili vyhodnotením tréningu. Dospeli sme k záveru, že dievčenský volejbal nie je ťažký len po fyzickej stránke, ale i po psychickej, keďže baby sú celkovo veľmi hašterivé povahy, hehe laugh Naša účasť na PGSI ostáva však stále otvorená.

Napokon nesmierne unavené sa dievčatá pobrali spať o 3 ráno.

V nedeľu sa po intenzívnom lúčení každá vybrala vlastným smerom. Ďalšie sústredenie sa bude konať v januári, azda aj s novou posilou smiley

Vidíme sa v Poprade, športu zdar !

Sandra Rusnáková

08.12.2019 00:51