Hop & blok

Hop & blok

Prvý októbrový víkend sme zahájili prípravu volejbalistiek z východnej časti Slovenska na medzinárodné saleziánske športové hry PGSI, tentokrát v Michalovciach.

Začali sme piatkovou mládežníckou omšou u saleziánov, po ktorej sme sa ihneď presunuli do telocvične, kde nasledovala rozcvička s loptou a neskôr samotná hra. Športovo vyžití a unavení sme mysleli už iba na jedno - sladký spánok.

Sobota patrila dvojfázovému tréningu. Doobeda sme sa venovali výskokom a blokom, no nechýbali ani obľúbené drepy s medicimbalom, či "kačaky", bežecká abeceda a dobrý stretching. Napokon nás pohltili aj dve loptové hry, a to panisher a 10 nahrávok.

Na pravé poludnie sme sa posilnili veľmi chutným obedom, po ktorom sme sa utiahli dole, pod kostol. Trocha oddýchnutých, po poobednom čajíku, kávičke a perfektných koláčoch, nás opäť čakala telocvičňa.

Druhý tréning bol zameraný najmä na volejbalový útok. Smečovali sme sprava, zľava, aj zo stredu. Okrem toho si dievčatá vyskúšali nahrávať i robiť príjem.

Večer sme strávili prevažne rozvalení na matracoch spoločne u sestier. Tento programom nabitý deň sme zakončili moderovanou adoráciou.

Posledným bodom celého prípravného sústredenia bola nedeľná svätá omša.

Všetkým, ktorým nám akokoľvek pomohli, zo srdca ďakujeme. Tak o mesiac!

Jana Tutková

07.10.2019 15:37