Nové priateľstva aj na turnaji

Nové priateľstva aj na turnaji

Prvý februárový víkend sa v Bratislave konal turnaj vo vybíjanej pre 5. až 8. ročník dievčat. Zasúťažiť si prišlo viac ako 70 dievčat z celého Slovenska.

Laura opäť ponúkla dievčatám zažiť niečo viac ...  Konkrétne pre dievčatá z Dolného Kubína a Humenného, Bratislavy, Trnavy, Dubnice nad Váhom a Košíc. Turnaj vo vybíjanej má už za sebou nejeden športový ročník.

Dievčatá neodradilo cestovanie cez celú republiku a už cestou zažili mnoho radostí, zábavy a spoznávania. Na Mamateovej začali večernou sv. omšou, po ktorej prebehla bojová porada vedúcich a rozlosovanie 8 tímov do 2 skupín. Otvorenie turnaja začalo prvými tromi zápasmi v každej skupine. Ani tento pohyb dievčatá plné športového elánu neunavil a po večernej modlitbe v kaplnke, tak naplno využili možnosť tzv. „vybláznenia sa“ v telocvični.

Sobota sa niesla plno v športovom duchu a dievčatá sa nadšene vrhli do hry. Po odohraní zápasov v základných skupinách nasledovalo semifinále a obed pripravený našimi šikovnými dobrovoľníkmi.

Pred zápasmi o pódiové umiestnenia sa stihla zahrať aj animatorská vybíjaná a old stars. Z každého tímu si dievčatá mohli vybrať dve, ktoré napokon hrali proti sebe.

A ako to celé skončilo? Víťazmi boli predsa všetky, ktoré našli chuť športovať!!! Ale pravidlá sú pravidlá a tak, z bronzových medailí sa tešila Trnava, strieborné si odniesla domov Dubnica nad Váhom a zlato patrilo Cirkevnej škole v Dolnom Kubíne.

Vďaka všetkým zúčastneným za super atmosféru, užili sme si víkend plný zábavy, športu a dobrovoľníctva.

 

Za poskytnutie priestorov a ochotu ďakujeme bratom saleziánom zo strediska Mamateyka.

 

Toto podujatia bolo podporené z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút

Laura

10.02.2020 13:25