PGSI Slovinsko

PGSI Slovinsko

Začali 30.Medzinárodne športové hry PGSI - aj s našou účasťou ...

PGSi - XXX.ročník Medzinárodných športových hier sa uskutoční od 30. apríla do 5. mája 2019. Slovinská Ľubľana privíta viac ako 950 mladých športovcov, 220 sprievodcov a trénerov a 150 domácich dobrovoľníkov. Účastníci pochádzajú zo 14 európskych krajín a Egypta.

PGS je skratka talianskeho názvu: “Polisportive Giovanili Salesiane”, čo v preklade znamená Saleziánske športové hry. Písmeno I, podľa anglického slova “International” ,doplňuje, že tieto športové hry sú medzinárodné. Medzi tradičné športy, v ktorých prichádzajú mladí športovci súťažiť patrí futbal, futsal, volejbal, stolný tenis a basketbal.

Naše volejbalistky v utorok úspešne docestovali do Slovinska. Aj keď bloha výdatne plakala, dievčatá nestrácali elán a radosť a vodičom sa bezpečne podarilo chodit pomedzi kvapky :)


Po úspešnej registrácii a ubytovaní volejbalistiek sa Juraj Bartoš s Dankou Oremovou zúčastnili stretnutia trénerov. Na stretnutí s trénermi zo všetkých krajín a s organizátormi PGSi sa dohodli na systéme hry.

Okrem zápasov je pre účastníkov pripravený bohatý program - otvárací ceremoniál, spoločnú večernú adoráciu. V piatok večer Festival národov, tzv. EXPO, v ktorom športovci z jednotlivých krajín priblížia svoju kultúru ostatným a hry ukončí sobotňajší záverečný ceremoniál s vyhlásením výsledkov.

Vo večerných hodinách sa účastníci stretli v športovej hale Kodeljevo na slávnostnom otvorení. Hostitelia Urška Koželj a Žiga Bunič sprevádzali účastníkov takmer dvojhodinovým programom plným radosti a vzájomného prepojenia. Nechýbala v ňom prezentácia zúčastnených krají, zástupcovia všetkých krajín tiež vyhlásili prísahu fair play v mene všetkých účastníkov. Na záver vystúpil prezident PGS-i Georg Leibold, ktorý oficiálne otvoril 30.ročník

Zápas s Alassiom

Umiestnenie v skupine A:

1. ASD Alassio L. PGS ITALY
2. Volleyball club Don Bosco Zagreb CROATIA
3. SL SALOS Krakow POLAND
4. SL SALOS Ełk (PL
5. Don Bosco Hechtel (BE)
6. SL SALOS Suwałki (PL)
7. Angels Wroclav (PL)
8. Don Bosco Gymnasium Essen (DE)
9. Laura združenje mladých Bratislava (SK)
10. SMC Rakovnik Ljubljana (SI)
11. DD AMS Maribor (SI)
12. Colegio Salesianos Atocha Madrid (ES)
13. Club Salesianas Plantio Majadahonda (ES)
14. Don Bsoco Gym – Unterwaltersdorf (AT)
15. Don Bosco Technisch instituut Halle (BE)


Viac info tu

 

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

 

Informoval Juraj Bartoš

Laura

01.05.2019 09:02