SprávyÓdy na Lauru

Ódy na Lauru

správa |

Jedinečná správa pre milovníkov poézie. Práve teraz sa môžete na chvíľku zastaviť, sadnúť s vašou obľúbenou šálkou čaju v rukách a vychutnať si tvorivú, poetickú, oslavnú atmosféru, ktorá dýcha z nasledujúcich riadkov. Čítať ďalej »Novým hlavným predstaveným je provinciál z Argentíny

Novým hlavným predstaveným je provinciál z Argentíny

správa |

(Rím, Taliansko 25. marca 2014) – „Zverujem sa Pánovi, prosím Pomocnicu a dona Bosca aby ma sprevádzali, opieram sa o bratskosť mojich spolubratov z kongregácie a vo viere prijímam.“ Týmito slovami don Ángel Fernández Artime, doteraz provinciál z Argentíny, prijal voľbu za desiateho nástupcu dona Bosca a hlavného predstaveného Saleziánskej spoločnosti. Čítať ďalej »

Facebookový projekt Za ruky povzbudzuje k čistote sŕdc

Facebookový projekt Za ruky povzbudzuje k čistote sŕdc

správa |

eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí a Laura, združenie mladých spustili na sviatok sv. Valentína 14. februára facebookovú stránku s názvom Za ruky. Názov Za ruky hovorí o tom, aby mladí držali spolu vo svojich bojoch o čistotu srdca, v objavovaní tajomstva a krásy ženskosti a sily a poslania mužskosti. Za ruku ich pritom vedú mnohí svätí a kresťanskí myslitelia, ktorých citáty sa spolu s Čítať ďalej »


Začína kampaň k Dňu počatého dieťaťa

Začína kampaň k Dňu počatého dieťaťa

správa |

25. marec – Deň počatého dieťaťa („DPD“), je pravidelná celoslovenská kampaň mimovládnych organizácií združených vo Fóre života, ktorou chcú šíriť úctu ku každému počatému ešte nenarodenému dieťaťu. 25. marca slávia sympatizanti Deň počatého dieťaťa a v období okolo tohto termínu sa uskutočňujú rôzne aktivity poukazujúce na potrebu chrániť ľudský život od počatia. Čítať ďalej »