Správy


Vitaj na novom webe!

Vitaj na novom webe!

správa |

Po niekoľkých rokoch vernosti Drupalu sa naša Laurastránka rozhodla pre zmenu. Veď nie nadarmo sa hovorí, že zmena je život :) Tak verím, že aj táto zmena bude prinášať nášmu novému webu ŽIVOT! Čítať ďalej »
Sr. Carla Castellino uvedie do úradu novú predstavenú

Sr. Carla Castellino uvedie do úradu novú predstavenú

správa |

Novou provinciálnou predstavenou Inštitútu Dcér Márie Pomocnice na Slovensku sa stane sr. Jana Kurkinová, ktorú do tejto služby v januári 2012 menovala generálna prestavená saleziánok sr. Yvonne Reungoat. Novú predstavenú uvedie do služby sr. Carla Castellino, delegátka generálnej predstavenej a členka generálnej rady. Čítať ďalej »Odchádzame na misie!

Odchádzame na misie!

správa |

Mili priatelia... cari amici... shokut te dashur!!! Cesta to bude ďaleká - autom 16 hodín na juh. Cesta k zmene pohľadu na skutočnosti v inej kultúre, mentalite a jazyku. To všetko nás čaká od 18.6.- 10.7. 2012 v Albánsku. Čítať ďalej »


Domka má novú prdedsedníčku

Domka má novú prdedsedníčku

správa |

„Po viac ako piatich rokoch intenzívnej prítomnosti v našom slovenskom saleziánskom svete, som sa po dlhších diskusiách, v hľadaní a modlitbe rozhodla odovzdať predsednícku štafetu ďalej aj napriek tomu, že mandát, ktorým ste mi prejavili vašu dôveru pred viac ako rokom, ešte neuplynul,“ týmto začala svoj list saleziánskej rodine už bývala predsedníčka Slávka Brigantová. Čítať ďalej »Na pláži aj napriek dažďu

Na pláži aj napriek dažďu

správa |

T-Com v spolupráci s Radou mládeže Slovenska (RmS), ktorá zastrešuje mládežnícke organizácie, aj tento rok pripravil animovaný deň detí na Magio pláži v Bratislave na Tyršovom nábreží. Čítať ďalej »


Laura na raňajkách s RmS-kou

Laura na raňajkách s RmS-kou

správa |

Rada mládeže Slovenska (RmS) každý posledný utorok v mesiaci pripravuje pre organizácie, ktoré zastrešuje, Burzu skúseností. Ide o raňajky pri káve a koláčiku, kde si členovia jednotlivých organizácií vymieňajú svoje skúsenosti v danej oblasti. Čítať ďalej »